Reklama

Przybliżona data premiery Pokemon GO

Jest nowy gameplay.

Pokemon GO to zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów Nintendo przygotowywanych z myślą o smartfonach oraz tabletach. Na trwających właśnie w Los Angeles targach E3 koncern ujawnił przybliżoną datę premiery gry.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, produkcja ukaże się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android w lipcu. Dokładny termin debiutu nie jest znany. Sam tytuł oparty będzie na modelu F2P, co oznacza, że rozgrywka ma być darmowa.

Gra wykorzystywać ma technologię rzeczywistości rozszerzonej. Przechadzając się po okolicy ze smartfonem lub tabletem gracze będą szukać pokemonów. Zabawa polegać ma na łapaniu oraz trenowania stworków. Wraz z postępami w rozgrywce, rosnąć będzie poziom trenera (użytkownika), co umożliwi schwytanie potężniejszych istot.

Reklama

Warto wspomnieć, że czasami pojawiać się ma możliwość zdobycia legendarnych potworów. Nintendo planuje organizować w różnych miastach wydarzenia, które umożliwią spotkanie bardzo rzadkich pokemonów.

Twórcy przygotowują też opcję wymiany stworków między użytkownikami. Zaznaczają jednak, że funkcja nie będzie dostępna w dniu premiery. Developerzy chcą na razie skoncentrować się na podstawowych elementach gry.

Nie zabraknie też oczywiście walk między trenerami. Gracze przyłączą się do jednej z trzech, rywalizujących między sobą, drużyn. Starcia toczyć się będą w salach trenerskich, które mają być rozlokowane w pobliżu interesujących obiektów (na przykład instalacji artystycznych, pomników lub zabytków).

Nintendo nie wyklucza również, że produkcja będzie w jakiś sposób połączona z Pokemon Sun oraz Moon – dwoma nowymi odsłonami cyklu, które w listopadzie zadebiutują na konsoli 3DS. Szczegóły na ten temat nie są jednak na razie znane.

W sprzedaży znajdzie się również specjalna opaska, która umożliwi zabawę bez konieczności ciągłego zaglądania do smartfona lub tabletu. Gadżet wyceniono na 34,99 dolarów (około 138 zł), ale ukaże się dopiero jakiś czas po premierze Pokemon GO.

Poniżej znajdziecie zapis obszernej prezentacji gry, którą zorganizowano w trakcie targów E3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama