Twitch wprowadza dużą rewolucję. Teraz zarobki będą dużo lepsze?
Twitch.tv nie bez kozery uchodzi za największego giganta streamingowej branży. Wszystko wskazuje na to, że platforma należąca do Amazona, może zasiać w bieżącym 2025 roku masę rewolucji. Czy w serwisie naprawdę więcej osób będzie mogło lepiej zarabiać?
Twitch bezapelacyjnie jest najpopularniejszym serwisem streamingowym, z którego każdego miesiąca korzysta najwięcej użytkowników. Zapominać nie można też o YouTube Gaming, który jeszcze do niedawna obejmował kontraktami znane persony z elektronicznego świata. Łokciami rozpycha się też Kick, platforma należąca do kryptowalutowego kasyna Stake. To właśnie Kick w ostatnim czasie uznawany jest za przystań w najmocniejszy sposób sprzyjającą początkującym twórcom.
Twitch, aby zwiększyć swoją konkurencyjność, zapowiedział szereg nowości i zmian, by lepiej dopasować się do bieżącego rynku. "Wkraczając w rok 2025, naszym celem jest uczynienie Twitcha absolutnie najlepszym miejscem dla naszych streamerów, a także ekscytującym miejscem dla nowych twórców i widzów, aby budować i znajdować swoje społeczności" - przekazał szef serwisu, Dan Clancy, za pośrednictwem listu otwartego.
Od teraz Twitch umożliwi nawet nowym streamerom otrzymywanie subskrypcji od swoich widzów oraz tzw. bitsów, czyli wewnętrznej waluty platformy. Do tej pory funkcja ta ograniczała się do partnerstwa między twórcą a platformą. W skrócie rzecz ujmując, konieczne było spełnienie kilku arcyważnych czynników.
Co to w praktyce oznacza dla streamerów? Już od początku swojej kariery każdy twórca regularnie nadający na Twitchu otrzyma możliwość monetyzacji swojej działalności przez wspomniane subskrypcje czy też bitsy. Zabieg taki ma skłonić większą pulę twórców do rozpoczęcia swojej kariery właśnie na platformie należącej do Amazona.
To jednak nie wszystko. Twitch wprowadza kolejne narzędzia, które mają ułatwić streamerom nawiązywanie współprac z zewnętrznymi markami. Nie jest niczym odkrywczym, że twórcy największe dochody czerpią z rozmaitych kontraktów pośrednio realizowanych na Twitchu.
Jak to wyjdzie w praktyce? Najpewniej dowiemy się w najbliższej przyszłości. Kick zachęcił wielu twórców, często początkujących, bardzo atrakcyjnym podziałem przychodów w stosunku i proporcji 95/5 (%). Teraz może się okazać, że nowi streamerzy chętniej będą zasilali załogę Twitcha.