Reklama

This War of Mine - zapowiedź

Polski zespół 11bit Studios zyskał ogólnoświatową popularność dzięki serii Anomaly, a teraz zamierza podbić nasze serca za sprawą This War of Mine. Czyżby szykował się kolejny przebój?

Anomaly zostało pierwotnie wydane w wersji na smartfony oraz tablety, ale później - po tym, jak formuła tower offence (wariacja na temat popularnego podgatunku tower defence) okazała się niezwykle trafiona - przeniesiono je na pecety oraz konsole. Ciąg dalszy serii nie jest wykluczony, ale póki co 11bit Studios próbuje nas zainteresować nowym projektem - This War of Mine. I robi to całkiem skutecznie!

This War of Mine - w przeciwieństwie do Anomaly - jest inspirowana rzeczywistymi wydarzeniami. W grze przeniesiemy się we współczesne, wojenne realia i pokierujemy grupką cywilów, której zadaniem będzie przetrwanie w niesprzyjających okolicznościach. Chodzi nie tylko o wrogie wojska, które mogą nas zaatakować w każdej chwili i z każdej strony, ale także o problemy z dostępem do żywności czy medykamentów.

Reklama

W grze, podobnie jak chociażby w Minecrafcie, dużo będzie uzależnione od cyklu dnia i nocy. Za dnia wyjście z naszej kryjówki na zewnątrz może oznaczać pewną śmierć (wrodzy snajperzy będą tylko czekać na taką okazję), dlatego też wtedy skupimy się na ulepszaniu naszego schronu czy naprawą uszkodzeń. Będziemy także mogli tworzyć broń czy narzędzia (crafting będzie pełnił w This War of Mine dość ważną rolę). Jednak wszelkie zasoby - jak żywność, leki czy prefabrykaty - będziemy zdobywać dopiero wtedy, gdy zapadnie noc. Osłona nocy nie da nam niewidzialności, ale tylko o tej porze możliwe będzie przeżycie na ulicach miasta.

To jednak nie oznacza, że wszyscy cywile, będący pod naszą opieką, będą musieli przeżyć. Przeciwnie, czasem będziemy musieli dokonywać trudnych decyzji i na przykład poświęcić jednego z naszych ludzi, aby zdobyć żywność dla reszty ekipy. Będziemy jednak musieli mieć na uwadze, że śmierć kompana w walce o życie może przyczynić się do spadku morale w grupie.

This War of Mine zostanie przedstawione w dwuwymiarowej, raczej ponurej grafice. Akcja będzie się toczyć w różnych lokacjach, w których będziemy wykonywać określone, zróżnicowane zadania. Możemy spodziewać się, że w grze będziemy mogli bawić się nie tylko w pojedynkę, ale także wspólnie z innymi, żywymi graczami.

11bit Studios zapowiedziało premierę This War of Mine na ten rok, ale gra ukaże się raczej nie wcześniej niż jesienią. Zaplanowano wersje na smartfony, tablety oraz pecety. Niewykluczone, że w przyszłości zobaczymy także wydanie na konsole.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje