The Quarry - zapowiedź

​Studio Supermassive Games pracuje nad nowym interaktywnym horrorem. Czym będzie The Quarry?

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że brytyjski deweloper tworzy kolejny horror. Jeszcze wczoraj doszło także do oficjalnej prezentacji. Wiemy już całkiem sporo na temat The Quarry. Autorzy zapowiedzieli przede wszystkim, że będzie to duchowy spadkobierca Until Dawn, czyli pierwszej gry studia, która zapoczątkowała serię interaktywnych opowieści grozy (po Until Dawn przyszła pora na antologię The Dark Pictures, w której dotychczas ukazały się trzy pozycje: Man of Medan, Little Hope i House of Ashes).

The Quarry przedstawi klasyczną dla horrorów klasy B i C historię. "Gdy słońce zachodzi ostatniego dnia letniego obozu, nastoletni opiekunowie z kamieniołomu Hacketta organizują z tej okazji przyjęcie. Nie ma dzieci. Żadnych dorosłych. Żadnych zasad. Sprawy szybko przybierają gorszy obrót" - czytamy w informacji prasowej. Podobnie jak w poprzednich grach Supermassive Games, czeka na nas przygoda, podczas której dokonamy wiele trudnych wyborów. Niektóre zakończą się dobrze, a inne doprowadzą do śmierci członków naszej ekipy. To od nas będzie zależało, czy przeżyją wszyscy spośród dziewięciu opiekunów, czy tylko niektórzy. A może nikt?

Reklama

Jak zwykle gwiazdorska obsada

Supermassive Games jak zwykle skorzystało z pomocy profesjonalnych aktorów. Na ekranach zobaczymy kilka twarzy, które powinniśmy rozpoznać bez trudu. Będą to między innymi David Arquette (seria "Krzyk"), Ariel Winter ("Współczesna rodzina), Justice Smith ("Park Jurajski"), Brenda Song ("Dollface"), Lance Henriksen ("Obcy"), Lin Shaye ("Koszmar z ulicy Wiązów"), Grace Zabriskie ("Miasteczko Twin Peaks") czy Ted Raimi ("Martwe zło 2").

Z kolei w rolę reżysera wcielił się Will Byles, który twierdzi, że Quarry to prawdziwy przełom w interaktywnym opowiadaniu historii. Osiągnięciu celu posłuży - a jakże - najnowocześniejsza technologia. Za jej sprawą Supermassive Games tym razem zwiększyło także naturalność animacji oraz mimiki bohaterów. Poprawiło ponadto oświetlenie - ma być jeszcze bardziej filmowe niż dotychczas.

Poza trybem dla pojedynczego śmiałka The Quarry otrzyma moduł sieciowy, pozwalający na wspólną zabawę nawet siedmiu osobom jednocześnie (zagramy też we dwójkę przy jednym komputerze/jednej konsoli). Jeśli zdecydujecie się na zakup Edycji Deluxe, uzyskacie także dostęp do opcji Gorefest, dzięki której zobaczycie bardziej krwawą wersję historii, oraz pakiet filtrów obrazu i stroje postaci rodem z lat osiemdziesiątych.

The Quarry - kiedy premiera?

W The Quarry już niebawem, bo 10 czerwca. Gra trafi na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Na mocnych pecetach oraz konsolach nowej generacji standardowo możemy się spodziewać ładniejszej grafiki oraz animacji w 60 klatkach na sekundę. Na koniec dodajmy, że to nie jedyny horror, nad którym pracuje obecnie Supermassive Games. Studio zapowiedziało już przecież kolejną grę z serii The Dark Pictures, zatytułowaną The Devil in Me (będzie to zakończenie pierwszego sezonu antologii). Niewykluczone, że zagramy w nią także w tym roku, tylko w okresie jesienno-zimowym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Quarry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama