Reklama

Osiris: New Dawn - zapowiedź

Osiris: New Dawn to gra skierowana przede wszystkim do miłośników klimatów science fiction, marzących o podróży na inne planety.

Za Osiris: New Dawn odpowiada studio Fenix Fire, dla którego to tak naprawdę debiutancki projekt. Co ciekawe, zespół pracuje jednocześnie nad grą zręcznościowo-logiczną pt. Source. Jednak to właśnie Osiris: New Dawn jest tą kluczową produkcją, która przesądzi o dalszych losach dewelopera. Na podstawie informacji oraz screenów, które do tej pory zaprezentowano, możemy ocenić, że naprawdę warto się nią zainteresować.

W Osiris: New Dawn wcielimy się w astronautów biorących udział w misji Osiris 2. Jej celem jest udanie się w odległe rejony kosmosu i odkrycie, co stało się z załogą ekspedycji Osiris 1. Niestety, podczas podróży ekipa zostaje zmuszona do lądowania na niezbadanej dotychczas planecie. Jej członkowie szybko przekonują się, że nie jest to przyjazne miejsce. Ciało niebieskie zamieszkują krwiożercze bestie, które ze swoimi paszczami i szponami rzucają się na ludzi. Już za dnia przemierzanie planety jest niebezpiecznie, a nocami na żer wychodzą najgroźniejsze kreatury, jakie zrodziła ta ziemia. Na domiar złego dookoła bohaterów panują wówczas egipskie ciemności.

Reklama

Osiris: New Dawn to gra akcji z elementami survivalowymi. Podczas przemierzania planety będziemy wielokrotnie wyciągać broń i przy jej użyciu eliminować rzucające się na nas potwory, ale sporo czasu spędzimy także na zbieraniu surowców, szukaniu pożywienia oraz wody, konstruowaniu przedmiotów, a także budynków. Jednak autorzy nie zamierzają koncentrować się na elementach survivalowych - traktują je jako wzbogacenie eksploracji oraz walki.

Jednym z ciekawych elementów w Osiris: New Dawn będą pojazdy, które będziemy mogli wykorzystać do eksploracji planety oraz do prac w bazie. W pierwszym przypadku przydadzą się przede wszystkim jednostki latające, natomiast w drugim posłużymy się mechami, które będą potrafiły gromadzić surowce czy przetwarzać minerały. Wystarczy, że odpowiednio je zaprogramujemy, a sporą część pracy wykonają za nas.

Akcja Osiris: New Dawn będzie się toczyć w otwartym, rozległym środowisku, które dodatkowo będzie się z czasem zmieniać, a to dzięki proceduralnym efektom, takim jak zjawiska pogodowe czy erozja. Co ciekawe, nieznaną planetę będziemy mogli przemierzać samotnie albo w trybie kooperacji. Autorzy przygotowują także opcję zabawy PvP przez sieć.

Osiris: New Dawn - jak na produkcję pozbawioną wielkiego budżetu - prezentuje się całkiem przyjemnie. Otoczenie na planecie, którą będziemy przemierzać, przypomina krajobraz znany z Marsa. Na ekranie dominują więc odcienie pomarańczu, ale od czasu do czasu będziemy mieli też okazję zobaczyć nieco błękitu (światła) czy zieleni (rośliny). Budowle w bazie, modele postaci czy tekstury sprawiają wrażenie zaprojektowanych z dbałością.

Premiera Osiris: New Dawn została zaplanowana na przyszły rok. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie nam dane w nią zagrać. Gra zostanie wydana w wersji na PC, Xboksy One oraz PlayStation 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy