NiOh 2: The Complete Edition (PC) - pierwsze wrażenia

Nioh 2 – The Complete Edition /materiały prasowe

NiOh 2 jest uznawany za jedną z najlepszych gier, jakie ukazały się na PlayStation 4.

Pierwotnie została ona wydana na konsolę Sony jako exclusive, ale już za kilka dni doczekamy się wersji na pecety, zatytułowanej NiOh 2: The Complete Edition (przy okazji produkcja zostanie także ulepszona pod kątem PlayStation 5). Jak pewnie się już domyśliliście, będzie ona zawierać nie tylko podstawkę, ale również trzy fabularne DLC, które zostały zaprezentowane graczom po premierze. Miałem okazję sprawdzić wczesną pecetową wersję NiOh-a 2. Jakie były moje wrażenia?

Cóż, tak naprawdę gameplayowo gra nie różni się od wersji na PlayStation 4 praktycznie niczym. To ten sam, znakomity - wymagający, ale i szalenie satysfakcjonujący - soulslike, w którym gracz przenosi się do alternatywnej wersji Japonii z okresu Sengoku. Alternatywnej, bo nie tylko pogrążonej w wojnie, ale także nawiedzonej przez yokai, czyli demony wywodzące się z tamtejszej mitologii. Gracz wciela się w postać (może to być zarówno kobieta, jak i mężczyzna) będącą w połowie człowiekiem, a w połowie yokai, która stawia czoła najeźdźcom.

Reklama

W NiOh 2: The Complete Edition - podobnie jak w pierwotnej wersji - gracz czerpie przyjemność głównie z walk z samurajami oraz demonami. Cechują się one wysokim - czy wręcz bardzo wysokim - poziomem trudności, typowym dla takich produkcji, jak Dark Souls, Demon's Souls czy Bloodborne. Jeśli lubicie wyzwania, będziecie zachwyceni.

A czy warto zagrać w NiOh 2: The Complete Edition akurat na pececie? Jeśli posiadacie dobry sprzęt i cenicie sobie wysoką jakość grafiki, to z pewnością tak. Pod tym względem doszło do kilku istotnych zmian. Przede wszystkim oprawa została wyraźnie podrasowana, a o jej ostatecznym kształcie możemy decydować sami - albo wybierając jeden z predefiniowanych trybów (najwyższa płynność, najwyższa jakość, akcja oraz opcja kinowa), albo samemu decydując o wyglądzie poszczególnych elementów, takich jak rozdzielczość renderowania, cienie czy rozmycie w ruchu. Nowe wydanie pozwoli także na rozgrywkę w 4K i wprowadzi obsługę HDR-u, monitorów 144 Hz oraz ultrapanoramicznych ekranów. Co ważne (szczególnie w takiej grze, jak ta), posiadając odpowiednio mocny komputer lub decydując się na niższe ustawienia, możecie osiągnąć nawet 120 FPS-ów.

Choć NiOh 2: The Complete Edition testowałem na pececie co najwyżej dobrej klasy, po pójściu na delikatne ustępstwa w zakresie jakości grafiki byłem w stanie osiągnąć stabilną i wysoką liczbę klatek na sekundę. Optymalizacja "dwójki" w wersji na PC wypada bardzo dobrze. Generalnie port drugiej odsłony należy ocenić znacznie bardziej pozytywnie niż pecetowe wydanie poprzedniczki (ta, przypomnijmy, cierpiała na szereg bolączek).

Tak więc jeśli mieliście chrapkę na jednego z najlepszych soulslike'ów, jakie się do tej pory ukazały, ale nie mieliście na czym w niego zagrać, NiOh 2: The Complete Edition na PC to dobra okazja do nadrobienia zaległości. A jeżeli graliście w wersję na PS4, niewykluczone, że będziecie się świetnie bawić, odpalając grę po raz drugi. Tak samo trudną, tak samo wciągającą i wyraźnie ładniejszą.  

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy