Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Magicka 2 - zapowiedź

Magicka nie nawiązała może równorzędnej walki z Diablo, ale zaprezentowała na tyle dobrą formę, że wielu graczom zamarzył się sequel.

Autorzy postanowili wykorzystać dość dużą popularność gry i ostatecznie rozpoczęli prace nad jej kontynuacją. Magicka 2 powinna trafić do sprzedaży już tej wiosny. I prawdopodobnie znów czekają nas dziesiątki godzin, spędzonych na kooperacyjnym rzucaniu zaklęć. Czas na prawdziwą wojnę czarodziejów!

Reklama

Magicka 2 - podobnie jak pierwowzór - będzie hack'n'slashem z akcją ukazaną w rzucie izometrycznym, choć w przypadku tej gry mówimy nie o "siekaniu i rąbaniu", tylko o "czarowaniu i marowaniu", bowiem jej głównymi bohaterami są magowie. Autorzy nastawiają się ponownie na rozgrywkę kooperacyjną, w której swoje siły będzie mogło połączyć do czterech graczy. Grać będzie można także samemu, ale to właśnie w co-opie zabawa ma nas... oczarować najbardziej.

Kooperacja będzie możliwa na każdej planszy oraz w każdym dostępnym trybie gry (warto zaznaczyć, że autorzy przygotowują dla niej pełnoprawną, fabularną kampanię). Gracze będą mogli przyłączać się w trakcie zabawy, a etapy będą podzielone na checkpointy. Co ciekawe, twórcy zdecydowali się na wprowadzenie do Magicki 2 opcji "friendly fire", która oznacza, że rzucane przez nas zaklęcia będą mogły trafiać równie dobrze w naszych wrogów, jak i w naszych kompanów. W ten oto sposób rozgrywka ma według twórców nabrać bardziej zabawnego kształtu. Przekonamy się!

Magicka 2 pozwoli nam na wykreowanie takiego maga, jaki nam się tylko zamarzy. Podczas zabawy będziemy nie tylko uczyć go nowych zaklęć (w sumie w grze mają się znaleźć tysiące ich wariacji!), ale także ubierać w coraz to nowe szaty czy wyposażać w coraz to lepsze, czarodziejskie laski. Graczy, którzy będą chcieli stworzyć czarodzieja doskonałego, czekają długie godziny odkrywania nowych możliwości i eksperymentowania z nimi. Nowością w grze będą "artefakty", czyli różnego rodzaju modyfikacje, które będziemy mogli wybierać w opcjach i wpływać w ten sposób na styl zabawy (możliwe będzie na przykład zwiększenie wytrzymałości przeciwników czy włączenie śmierci bohaterów od jednego ciosu/zaklęcia).

Magicka 2 będzie prawdopodobnie wyglądać znacznie lepiej niż pierwowzór, a to dzięki wprowadzeniu trójwymiarowego silnika graficznego. Nie jest to może najbardziej nowoczesna technologia na rynku, ale oprawa na screenach i trailerach z pewnością prezentuje się bardzo estetycznie. Ponadto możemy oczekiwać wesołego i uprzyjemniającego czas udźwiękowienia. Przypomnijmy, że cała Magicka była - i będzie także tym razem - grą o humorystycznym podejściu do tematu.

Premera Magicki 2 została zaplanowana na 26 maja w wersjach na pecety oraz PlayStation 4 (jeszcze w tym roku powinno ukazać się wydanie na Linuksa). Niestety, wygląda na to, że posiadacze Xboksów - przynajmniej póki co - będą musieli obejść się smakiem. Wygląda bowiem na to, że w nowej produkcji studia Pieces Interactive czeka nas wiele godzin wesołej rozgrywki!

Dowiedz się więcej na temat: Magicka 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje