Jaka gra w 2021 roku jest warta szczególnej uwagi?

Branża gier komputerowych dynamicznie się rozwija. Zainteresowanie tego rodzaju rozrywką cechuje – wbrew pozorom – nie tylko młodzież, ale i coraz częściej dorosłych, szukających chwili wytchnienia i sposobu na oderwanie się od żmudnej rzeczywistości. Wielość dostępnych produkcji, zarówno do rozgrywki solo jak i z innymi graczami sprawia, że znalezienie idealnego tytułu wydaje się niemożliwe. Wybór jest niezwykle szeroki a na półki sklepowe nieustannie trafiają nowe gry. Jednym z takich tytułów jest Battlefield 2042 – nowa odsłona kultowej już serii.

Na czym polega ta kultowa seria gier, której nowa odsłona może stać się sposobem na doskonałą rozrywkę?

Czym jest Battlefield 2042?

Battlefield to kultowa seria gier typu FPS (first person shooter), będących najczęściej wieloosobową strzelanką. Stworzona została przez Digital Illusions CE, wydana z kolei przez Electronic Arts. Pierwszą częścią serii była gra Battlefield 1942. Po niej stworzono wiele kolejnych części, z których najnowsza - Battlefield 2042 - ma mieć swoją premierę w październiku 2021 roku. Ta wojenna gra polega na działaniach związanych z militariami. Główne części serii to symulatory pola walki, które charakteryzuje, wraz z biegiem lat niezwykły rozmach i dbałość o szczegóły. Ogromnym atutem gier Battlefield, który był jednym z powodów dużej popularności gier jest staranna i wyjątkowa oprawa audiowizualna. Obecnie gry z serii uznawane są za czołowe w dziedzinie gier FPS i są największym rywalem niezwykle popularnej Call of Duty. Najnowsza Battlefield to stworzona z ogromnym rozmachem gra, pozwalająca na bitwy nawet dla 128 graczy (w wersji na Xbox Series X|S, PlayStation®5 oraz PC). Nowoczesna rozgrywka i nowe możliwości, jakie oferuje pierwszoosobowa strzelanka będąca powrotem gier serii Battlefield sprawiają, że produkcja może okazać się prawdziwym hitem.

Battlefield 2042 gra tylko dla chłopców?

Wydawać by się mogło, że oddane graczom w ręce globalne pola bitew w grze Battlefield 2042 interesować będą bardziej mężczyzn i chłopców. Dziejąca się niedalekiej przyszłości walka w trybie FPS kojarzy się głównie z płcią męską. Obecnie jednak również kobiety z powodzeniem mogą udać się na wirtualne pole bitwy i uczestniczyć w walce. Battlefield to doskonały wybór dla fanów militariów bez względu na płeć - wysokie wyniki i satysfakcję z rozrywki może mieć każdy, kto zdecyduje się na zakup gry. Niezwykłe doświadczenia audiowizualne, doskonała grafika, bronie i możliwości, jakie daje Battlefield 2042 sprawiają, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Wybór tej gry nie zależy zatem od płci, lecz indywidualnych preferencji. W tej pozycji można wybrać jeden z czterech rodzajów żołnierza - każdy charakteryzuje się szczególnymi zdolnościami i cechami - z kolei wybór broni zależy już wyłącznie od decyzji i upodobań gracza. Jest to kolejny powód, który pozwala każdemu na dostosowanie rozgrywki do własnych potrzeb.

Ile kosztuje nowa Battlefield?

Obecnie Battlefield dostępna jest w przedsprzedaży i kosztuje od około 200 do niecałych 300 złotych, w zależności od wersji. Wcześniejszy zakup na przykład na stronie Epic Games Store gwarantuje otrzymanie ciekawych dodatków, takich jak tło karty gracza, nieśmiertelnik "Stara Gwardia", nóż Baku ACB-90 oraz inne. Epic Games to doskonałe miejsce dla fanów gier - firma jest twórcą popularnego Fortnite’a oraz innych produkcji. Dbałość o szczegóły i staranne wykonanie poskutkowały doskonałą renomą na rynku i sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakup właśnie w tym sklepie.

Dlaczego warto kupić Battlefield 2042?

Battlefield 2042 to najnowsza odsłona kultowej już serii, która posiada tysiące fanów na całym świecie. Popularność tych gier nie jest bezpodstawna - najwyższej jakości wykonanie gwarantuje doskonałą zabawę i gamę emocjonujących doznań. Nowa Battlefield to kolejne unowocześnienia i usprawnienia. Maksymalna liczba graczy w tej części wynosi aż 128 w wersji na Xbox Series X|S, PlayStation®5 oraz PC, co sprawia, że globalne pola bitew staną się miejscem emocjonujących potyczek i walk. W wersji na PlayStation®4 i Xbox One z kolei grać mogą 64 osoby. Możliwość korzystania z zupełnie nowych oraz zaktualizowanych trybów gry wieloosobowej pozwala na nowe doświadczenia w grze. Najnowsza część serii Battlefield to także zmiany na polach bitew - dzięki temu rozgrywka wymaga nieustannych innowacji i adaptacji ze strony użytkowników, co sprawia, że nie staje się ona nużąca.

Battlefield 2042 to nowa, lecz bardzo obiecująca gra, która musi się znaleźć w rękach każdego fana serii. Nowoczesne rozwiązania gwarantują jeszcze lepszą rozgrywkę i sprawiają, że przez długie godziny trudno będzie oderwać się od ekranu. Seria znana jest z wysokiej jakości wykonania, dlatego wymagania wobec kontynuacji są bardzo wysokie. Zdecydowanie warto na własne oczy przekonać się, czy producenci sprostali oczekiwaniom graczy i wyruszyć na wspaniałą przygodę na polu bitwy. Na graczy czeka naprawdę wiele emocji.

materiały promocyjne partnera
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy