Reklama

Gran Turismo 6

Podczas gdy większość graczy dyskutuje już o tytułach startowych na Xboksa One i PlayStation 4, my skupimy się dziś na jednym z tytułów... pożegnalnych PlayStation 3. Nie na byle jakim, bo na Gran Turismo 6.

Forza Motorsport na Xboksie, a Gran Turismo na PlayStation - te dwie serie wyścigowe rządzą na "swoich" konsolach. Ostatnio pisaliśmy o nowej Forzy, która trafi na Xboksa One, a dziś omówimy szóstą odsłonę Gran Turismo, w którą zagramy jeszcze na PlayStation 3 (co należy podkreślić, nie zapowiedziano jej w wersji na PlayStation 4). Jej oficjalna prezentacja odbyła się dokładnie w piętnastą rocznicę serii. Uwierzycie, że minęło już tyle czasu od jej pierwszej części?!

Od tamtej pory Gran Turismo zmieniło się nie do poznania. Szósta odsłona cyklu będzie kolejnym krokiem na niekończącej się ścieżce do opracowania samochodowej symulacji doskonałej. "Szóstka" została oparta o rdzeń "piątki", co oznacza ni mniej, ni więcej, że będzie nie rewolucją, a ewolucją. Gra będzie jeszcze ładniejsza, jeszcze prostsza w obsłudze, jeszcze lepiej zoptymalizowana (większa płynność, krótsze czasy ładowania). A do tego będzie dawała możliwość odwiedzania swojego garażu i łączenia się ze społecznością za pomocą smartfona, tabletu bądź peceta.

Reklama

Gran Turismo 6 będzie także obszerniejsze. W grze będziemy się mogli pościgać w sumie... 1200 samochodami! Naturalnie Polyphony Digital pomyślało o pojazdach z przeróżnych kategorii. Znajdziemy wśród nich zarówno wozy bardziej codzienne, supersportowe, historyczne, a nawet eksperymentalne. Oczywiście wszystkie auta będą licencjonowane i w pełni odwzorowane, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o osiągi oraz wrażenia z jazdy. Wyścigi będą się odbywać w sumie na 33 torach, występujących w 71 różnych wersjach.

Podobnie jak do tej pory, najważniejszym słowem dla Gran Turismo 6 będzie "realizm". Autorzy od ostatniego razy poprawili model jazdy praktycznie pod każdym względem. W grze odczujemy usprawnioną aerodynamikę, bardziej realistyczne działanie zawieszenia, a także całkiem nowy moduł odpowiedzialny za ogumienie. Polyphony Digital nie zamierza uniemożliwiać wygrywania początkującym kierowcom, dlatego tez w grze znajdą się zróżnicowane poziomy trudności, ale ci, którzy będą oczekiwali od niej realizmu i wyzwania, jedno i drugie znajdą na pewno.

W Gran Turismo 6 nie może zabraknąć także oprawy audiowizualnej najwyższej jakości. Co prawda grafika byłaby na pewno lepsza, gdyby produkcję zaplanowano z myślą o PlayStation 4, ale i tak to, co udało się osiągnąć Polyphony Digital w tej kwestii, ma nas zachwycić. Nie inaczej ma być z udźwiękowieniem - odgłosy silników, piski, trzaski i huki mają brzmieć jak w rzeczywistości. W grze mamy poczuć się jak na prawdziwym torze, a oprawa ma w tym tylko pomóc.

Przy Gran Turismo 6 spędzimy co najmniej kilkadziesiąt godzin. Poza przygotowanymi przez twórców seriami wyścigów i wyzwaniami w grze znajdzie się kreator, za pomocą którego stworzymy własne rozgrywki, do których następnie zaprosimy innych wirtualnych kierowców. Nie może zabraknąć także zaawansowanych możliwości dotyczących modyfikacji i tuningowania samochodów. Wszystko, za co kochamy Gran Turismo, tylko w jeszcze większym natężeniu - tak w skrócie można opisać szóstą odsłonę serii.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata elektronicznej rozrywki? Najważniejsze informacje dnia znajdziesz na naszym nowym profilu w serwisie Facebook. Wystarczy kliknąć - POLUB NAS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje