Reklama

FIFA World - zapowiedź

FIFA rozwija się w najlepsze. Nie chodzi nam bynajmniej o organizację piłkarską, ale o serię gier, która w tym roku wydłuży się o kolejne TRZY odsłony.

Pierwsza z nich - 2014 FIFA World Cup Brazil - trafiła już do sklepów i doczekała się (pochlebnej zresztą) recenzji na łamach naszego serwisu. Kolejna - FIFA 15 - znajdzie się w nich jesienią tego roku. Jednak wtedy premierę ma mieć jeszcze inna gra z serii, a mianowicie FIFA World. "A cóż to takiego?" - zapytacie. Już odpowiadamy.

FIFA World stanowi rozwinięcie pomysłu znanego z FIFA Ultimate Team. Podobnie jak tam, tak i tutaj będziemy kolekcjonować karty z piłkarzami, starając się złożyć z nich jak najmocniejszy zespół. Naszą drużyną, nieustannie rozwijaną (poprzez dokładanie nowych kart oraz rozwój tych już posiadanych) będziemy wystawiać w Sezonach Online, czyli sieciowych rozgrywkach, w których, wygrywając kolejne mecze, będziemy awansować do coraz wyższych lig. Ciekawą opcją będzie także rozegranie spotkania z drużyną tygodnia, wybraną przez EA Sports w oparciu o postawę w prawdziwych meczach najlepszych lig.

Reklama

W FIFA World nie będziemy musieli grać kolekcjonowanym przez nas zespołem. W opcji Prawdziwe Zespołu będziemy mieli możliwość wyjścia na boisko którąś spośród około 600 drużyn z 31 lig z całego świata. Wśród nich znajdzie się także Ekstraklasa, więc nic nie stanie na przeszkodzie, aby podbić sieciowe rozgrywki Legią, Lechem czy Wisłą.

Co w tym wszystkim być może najważniejsze, zabawa w FIFA World będzie darmowa. Gra będzie działać w modelu free-to-play, co znaczy, że ani za nią, ani za możliwość uczestnictwa w sieciowych zmaganiach nie zapłacimy ani grosza.

Pod warunkiem, że pogodzimy się z ograniczeniem do rozgrywania X meczów dziennie, a także nie damy się skusić na dodatkowe zestawy kart. W odwrotnym przypadku będziemy musieli wykupić wirtualną walutę - punkty FIFA. Niestety, ale EA Sports jakoś musiało nas nakłonić do tego, abyśmy sięgnęli do portfeli.

Należy napisać wprost, że FIFA World przy FIFIE 14 wygląda jak uboga krewna. W grze zastosowano starszą wersję silnika, nie uświadczymy w niej też zaawansowanego systemu fizycznego ani wykrywania kolizji czy wprowadzonego kilka lat temu przez "Elektroników" taktycznego odbioru piłki.

Być może zastanawiacie się, do kogo kieruje swoją nową grę EA Sports, skoro regularna FIFA zawiera bardzo dobrą opcję sieciową. To fakt, ale sam element kolekcjonerski w FIFA World może stanowić nie lada atut, a do tego pamiętajmy, że gra będzie dostępna za darmo.

A właściwie - w wersji beta - już jest. Jeśli chcecie ją przetestować, formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj. Natomiast pełna wersja zostanie udostępniona jesienią, tylko na PC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje