FIFA 2021 - dlaczego warto czekać?

Seria FIFA obchodzi w tym roku swoje 26. urodziny. Czas na kolejną odsłonę tego rewelacyjnego symulatora sportu od EA. Jest na co czekać – wystarczy spojrzeć na nowe możliwości konsol!

FIFA 21 - czy jest jeszcze pole na innowacje?

Mogłoby się wydawać, że w przypadku gry FIFA 21 już nic nas nie zaskoczy. Studio EA Sports co roku wkłada wiele pracy w poprawę aspektów mechanicznych, łączności, stabilności i oprawy wizualnej. Nie zapominajmy jednak, że FIFA 21 to w gruncie rzeczy symulator. Może nie oddaje realiów tak dobrze, jak chociażby Madden NFL, jednak wciąż dla graczy będzie liczył się właśnie realizm. W przypadku gry FIFA 21 na pewno osiągnie on nowy poziom.

Zmieni się atmosfera rozgrywki, a reakcje tłumu i zawodników będą pełne emocji. FIFA 21 jeszcze lepiej dostosuje mechanikę do atrybutów zawodników. Na nowych konsolach gra ma się ładować wręcz błyskawicznie, przy okazji prezentując doskonałą jakość wizualną. Być może pojawi się nawet system VAR! O wszystkich nowościach będziemy informowani na bieżąco.

W jakich wersjach dostępna będzie FIFA 21?

Jak co roku, EA ma dla nas kilka różnych wariantów gry. Dostępne będą trzy edycje - Standardowa, Mistrzowska i Ultimate. W wersji standardowej znajdziemy kilka podstawowych dodatków do trybu FIFA Ultimate Team (FUT). Gracze, którzy zakupią grę w tym wariancie, otrzymają w prezencie piłkarza i ambasadora do wypożyczenia, po jednej złotej paczce kart co tydzień przez trzy tygodnie, a także dodatkowe dekoracje i stroje.

W Edycji Mistrzowskiej otrzymamy za to znacznie więcej ciekawych premii. EA udzieli nam dostępu do gry na trzy dni przed premierą. Będziemy mogli także uzyskać nawet do dwunastu złotych paczek kart. Otrzymamy również piłkarza i ambasadora do wypożyczenia, podobnie jak w wersji standardowej, a także juniora z dużym potencjałem do naszej drużyny. 

Jeśli zainteresujemy się natomiast Edycją Ultimate, otrzymamy bonusy z wersji mistrzowskiej plus do 12 dodatkowych złotych paczek rzadkich kart, co ostatecznie pozwoli na zdobycie ich nawet 24. Możemy liczyć także na piłkarza z "Obiecujących transferów" w trybie FIFA Ultimate Team. Dodatki w najwyższej wersji gry wydają się warte wyższej ceny. Warto zakupić Edycję Ultimate już teraz - promocja trwa do połowy sierpnia. Większość graczy, którzy wolą zdobywać nowych piłkarzy we własnym tempie, zdecyduje się na wariant standardowy lub mistrzowski.

FIFA 21 już w przedsprzedaży. Kiedy premiera?

Przedsprzedaż nowej edycji serii FIFA właśnie ruszyła. Premiera gry odbędzie się natomiast 9 października. FIFA 21 kosztuje 229 złotych w wersji na PC i 239 złotych w standardowej wersji na PlayStation 4 i Xbox One. Edycja Mistrzowska w tym momencie jest do kupienia za 319 złotych.

Osoby, które czekają na nową generację konsol, mogą spać spokojnie. W przypadku zakupienia gry FIFA 21 na Xboksa One X i PS4 bez problemu zagramy w nią również na Xboksie Series X i PlayStation 5. Jedynym warunkiem jest przeniesienie na nową konsolę przed premierą gry FIFA 22, która odbędzie się prawdopodobnie w październiku przyszłego roku. Dzięki temu gracze skorzystają z możliwości dziewiątej generacji, a to oznacza jeszcze lepsze doznania wizualne i audiowizualne. 

Na szczęście premiera gry nie opóźniła się znacząco z powodu panującej epidemii. Wszystko wskazuje na to, że studio poradziło sobie z nowym trybem pracy. Co ciekawe, FIFA 21 dzięki odpowiedniej optymalizacji pojawi się także na Nintendo Switch.

 

materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: FIFA | gry | piłka | konsola