Reklama

Far Cry 5 - zapowiedź

Far Cry 5 /materiały prasowe

​W przyszłym roku doczekamy się kolejnej odsłony serii Far Cry. Co tym razem przygotował dla nas Ubisoft?

Oficjalna wiadomość o tym, że Far Cry 5 powstaje, obiegła świat kilkanaście dni temu. Jednak dopiero ostatnio poznaliśmy trochę więcej szczegółów na temat nowej gry Ubisoftu. No i musimy przyznać, że prezentują się one naprawdę interesująco. Co dokładnie czeka na nas w piątej części popularnej serii gier akcji? Przeczytajcie!

W dotychczasowych odsłonach Far Cry przenosiliśmy się w egzotyczne/tropikalne miejsca. Tym razem autorzy serii postanowili nas zaskoczyć i zabrać do Stanów Zjednoczonych, do Montany, do niewielkiego i słabo zaludnionego hrabstwa Hope. Na miejscu działa kult religijny, będący de facto oranizacją przestępczą, o nazwie The Project At Eden's Gate. Na jego czele stoi niejaki Joseph Seed, który nie przebiera w środkach na drodze do eliminacji wszystkich swoich wrogów. Określa ich mianem grzeszników, a następnie bez litości wykańcza.

Reklama

W Far Cry 5 wcielimy się w policjanta/policjantkę (po raz pierwszy w historii serii będziemy mieli możliwość stworzenia bohatera od podstaw), który/która przybywa do Hope, aby rozpracować wspomnianą organizację. Naszej misji nie będziemy jednak realizować w pojedynkę, wszak z czasem będą mogli do nas dołączyć Nick Rye (zapalony pilot), Mary May Fairgrave (barmanka, której rodzinę porwał Seed) oraz Jerome Jeffries (dobrotliwy pastor). Warto wspomnieć, że grę będziemy mogli tym razem ukończyć nie tylko w pojedynkę, ale również w trybie kooperacji, wspólnie z drugim żywym graczem.

Świat gry opracowany na potrzeby Far Cry 5 jest największym w historii tej serii. Jest on także niezwykle różnorodny - na terenach hrabstwa znajdziemy lasy, jeziora, rzeki, pastwiska, góry... Po planszy będziemy się poruszać na nogach albo za sterami pojazdów - nie tylko samochodów, ale także quadów, traktorów, łodzi czy samolotów. Z kolei w walkach z poplecznikami Seeda wykorzystamy obszerny arsenał, obejmujący zarówno broń kontaktową, jak i palną. Przeważnie będziemy mogli także uniknąć otwartego starcia, skupiając się na skradaniu i cichej eliminacji strażników.

Podobnie jak w ostatnich częściach serii, w Far Cry 5 znajdzie się miejsce nie tylko na misje fabularne, ale również na mnóstwo aktywności pobocznych, rozsianych po całej mapie. Część z nich będziemy mogli odszukać i wykonać od razu, a (większa) część będzie się na niej pojawiać dopiero z czasem. W grze pojawi się także crafting, w ramach którego będziemy mogli zarówno tworzyć przydatne narzędzia i broń, jak i dokonywać napraw. Podczas zabawy będziemy także mogli pomagać mieszkańcom hrabstwa, w zamian za co będziemy mogli oczekiwać wsparcia w różnych sprawach.

Standardowo, jak zwykle przy okazji gier z serii Far Cry, w "piątce" możemy się spodziewać znakomitej - barwnej, różnorodnej i pełnej szczegółów - oprawy graficznej oraz ścieżki dźwiękowej na co najmniej wysokim poziomie. Na pokazanych dotychczas screenach oraz zwiastunach nowa produkcja Ubisoftu prezentuje się świetnie.

Póki co pozostaje nam jedynie wyczekiwać kolejnych materiałów z gry oraz szczegółów na jej temat. No i uzbroić się w cierpliwość, bo premiera Far Cry 5 została zaplanowana dopiero na przyszły rok. Ubisoft planuje wersje na wszystkie liczące się platformy - PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy