Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Contrast

Panie i panowie, dziś zapraszamy do zapoznania się z grą z kategorii "nietypowe i niecodzienne". Przed państwem Contrast, w której główną rolę odgrywa... cień.

Contrast to nietypowe połączenie przygodówki, platformówki i gry logicznej. Autorzy zadbali o unikatowy klimat i ciekawą fabułę. Pierwsze skrzypce grają w niej dwie dziewczyny - starsza Dawn oraz młodsza Didi. Ta pierwsza obiecuje drugiej, podczas przypadkowego spotkania na dworcu kolejowym, że odmieni jej wydarzenia z przeszłości, w tym śmierć matki. To ma zmienić jej obecną sytuację, w której skazana jest na wychowywanie przez "nieprzyjemnego w odbiorze" ojca. Całość osadzona jest w klimacie, dla którego inspiracją był przede wszystkim Lyon, era burleski z lat dwudziestych oraz kino noir z lat czterdziestych. Autorzy wzorowali się także na "Labiryncie Fauna", choć twierdzą, że gra nie jest aż tak mroczna, jak dzieło Guillermo del Toro.

Reklama

Zabawa w Contrast zapowiada się nietypowo. Jej charakter opiera się w głównej mierze na nadnaturalnych zdolnościach Dawn, która potrafi przemieniać się z trójwymiarowej osoby w dwuwymiarowy cień. Na kolejnych etapach skupimy się na takim ustawianiu źródeł światła, by powstały cienie o dopasowanych do sytuacji kształtach. Tylko w ten sposób będziemy mogli przeprowadzić Dawn przez następujące po sobie plansze. Cienie będą rzucane oczywiście przez trójwymiarowe obiekty (postacie, przedmioty), ale one same będą dwuwymiarowe (jak to cienie). Cieniste obiekty będą często wyolbrzymione albo - przeciwnie - pomniejszone w stosunku do pozostałych, w zależności od ustawienia względem źródeł światła. I tak na przykład będziemy biegać malućkim cieniem bohaterki po ogromnych cieniach rzucanych przez inne postacie czy przedmioty.

Autorzy Contrast nie ograniczają się do stworzenia dobrego połączenia platformówki z łamigłówkami i ponadto kładą silny nacisk na fabułę oraz narrację. Na ekranie zobaczymy niejedną filmową scenkę z udziałem cieni (kilka z nich możecie obejrzeć w zwiastunie gry, warto zobaczyć). Opowieść będzie liniowa, ale to wpłynie tylko pozytywnie na jej spójność i dynamikę. Poza wyreżyserowanymi przerywnikami urozmaiceniem będą walki. Nie będą one częste, ale autorzy zamierzają za ich pomocą ożywić rozgrywkę.

Contrast wygląda i brzmi bardzo interesująco. Autorzy z wybranych przez siebie inspiracji stworzyli niezwykle ciekawe połączenie, które stanowi doskonałe podłoże dla przedstawianej przez nich historii. Wystarczy obejrzeć krótki zwiastun, by zacząć wsiąkać w przedstawiony przez nich klimat...

Contrast w chwili obecnej planowana jest wyłącznie w wersji na pecety. Jej premiera została zaplanowana na maj. Grę będzie można zakupić na Steamie, w cenie 15 dolarów. Czy warto? Poinformujemy was, gdy już się do niej dobierzemy!

Dowiedz się więcej na temat: Contrast | Compulsion Games | logiczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje