Reklama

Borderlands: The Pre-Sequel - zapowiedź

Czas na kolejną część pełnej akcji przygody w postapokaliptycznych klimatach! 2K Games zapowiedziało Borderlands: The Pre-Sequel, w którym...

...przeniesiemy się do okresu pomiędzy pierwszą a drugą częścią serii. Akcja będzie się tym razem rozgrywać nie na Pandorze, a na jej księżycu. Z kolei naszym głównym zleceniodawcą będzie Handsome Jack, czyli wróg znany z Borderlands 2, który na satelicie Pandory otwiera bazę orbitalną korporacji Hyperion. Podczas rozgrywki w Borderlands: The Pre-Sequel będzie nam dane prześledzić przemianę Jacka oraz odkryć brakujące ogniwa pomiędzy "jedynką" a "dwójką".

W grze wcielimy się w jednego z czterech dostępnych bohaterów. Będą to: Wilhelm the Enforcer (jeden z bossów z drugiej części), Nisha The Lawbringer (taże boss z "dwóki"), Athena The Gladiator (bohaterka znana z DLC pt. The Secret Armory of General Knoxx) oraz bojowa wersja Claptrapa (robota napotkanego na początku "jedynki"). Naturalnie każda z tych postaci zostanie obdarzona odmiennymi umiejętnościami, które w miarę postępów w rozgrywce będziemy mogli rozwijać.

Reklama

Jakie zmiany czekają nas w Borderlands: The Pre-Sequel? Jedną z nich będzie nieco odmieniona rozgrywka, co wynika z faktu, że na księżycu Pandory panuje niższa grawitacja. Ważne będzie także gospodarowanie tlenem. Na pewno docenicie także poszerzony wachlarz typów broni. Wśród nich pojawią się na przykład giwery pozwalające na zamrażanie przeciwników. Autorzy wprowadzają do gry także bardzo zaawansowany system rozwoju arsenału.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza, w której znajdą się dziesiątki zróżnicowanych questów (zarówno obowiązkowych, jak i opcjonalnych), w Borderlands: The Pre-Sequel będziemy mogli pobawić się w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób. W tej opcji zabawa nabierze jak zwykle dodatkowych rumieńców.

Z technicznego punktu widzenia grafika w Borderlads: The Pre-Sequel zbytnio się nie zmieni. Gra powstaje w końcu tylko w wersjach na "stare" konsole oraz pecety, więc autorzy nie zaskoczą nas supernowoczesną oprawą. Nie zmieni się też styl graficzny, który w dalszym ciągu pozostanie komiksowy. Za to zobaczymy na pewno odmienne otoczenie. Widoki księżycowe będą się wyraźnie różnić od krajobrazów, które znamy z Pandory.

Borderlands: The Pre-Sequel ukaże się już w połowie października. Gra będzie dostępna na Xboksach 360, PlayStation 3, a także na komputerach osobistych. Niewykluczone, że zostanie w przyszłości przeniesiona na next-geny (ptaszki już o tym ćwierkają), ale póki co nic na ten temat oficjalnie nie wiadomo.

Dowiedz się więcej na temat: Borderlands: The Pre-Sequel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje