Reklama

Zalman ZM-K600S - test

​Zalman ZM-K600S to kolejna budżetowa, gamingowa klawiatura tego producenta. Czy warto się nią zainteresować?

Klawiatury Zalmana charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. W zasadzie kupując każdą z nich, możemy spodziewać się co najmniej przyzwoitej jakości za stosunkowo niewielką kwotę. Tak też jest w przypadku modelu Zalman ZM-K600S. To klawiatura, która powinna zadowolić każdego, kto nie ma ani dużego budżetu, ani przesadnie wygórowanych wymagań (czytaj: nie jest graczem, który spędza dziesiątki godzin przed komputerem i odczuwa najdrobniejsze różnice między działaniem peryferiów).

Zalman ZM-K600S to model, który w dość subtelny sposób pokazuje, że jest dedykowany graczom. Projektanci nie zastosowali żadnych futurystycznych przetłoczeń ani przesadzonej kolorystyki. Klawiatura jest cała czarna (grafitowa), posiada całkiem elegancki kształt i z daleka wygląda dość typowo. Spokojnie można ją wykorzystać także w środowisku biurowym. Zalman ZM-K600S cechuje się wymiarami 459,5 x 20,7 x 176,3 mm.

Reklama

Klawiaturę wyposażono w przełączniki membranowe, które przy bliższym kontakcie okazują się całkiem precyzyjne i przyjemne w dotyku. Nie wydają też żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Poza standardowym zestawem klawiszy Zalman wyposażył ten model także w 3 klawisze multimedialne. W pudełku znajdujemy również podkładkę pod nadgarstki, a z koputerem klawiaturę łączymy za pomocą kabla USB (ale producent dołączył także przejściówkę PS/2).

Co istotne, Zalman ZM-K600S została wyposażona w funkcję n-Key Rollover, dzięki której możemy wciskać dowolną liczbę klawiszy jednocześnie. Producent chwali się, że jego urządzenie potrafi przetworzyć nawet 1000 powtórzeń w trakcie jednej sekundy, co stanowi naprawdę dobry wynik. Nie możemy potwierdzić, że jest on w rzeczywistości do osiągnięcia, ale podczas testów nie napotkaliśmy na żadne problemy z działaniem funkcji n-Key Rollover. Przełączniki reagują szybko i sprawnie, niezależnie od tego, ile z nich przyciśniemy.

Za omawianą klawiaturę należy zapłacić niewiele ponad 100 złotych. Jak na produkt o takim wyglądzie, takiej funkcjonalności i takim komforcie użytkowania, jest to cena niezwykle atrakcyjna. Nie jest to wprawdzie produkt z wysokiej półki - nie posiada zachwycającego designu czy podświetlenia RGB ani nie został wykonany z supertrwałych i eleganckich materiałów - ale jeśli szukamy dobrej gamingowej klawiatury i nie chcemy przepłacać, to koniecznie powinniśmy się zastanowić nad zakupem tego modelu.

Na koniec prezentujemy jeszcze dane techniczne dotyczące Zalmana ZM-K600S:

  • wymiary: 459,5×20,7×176,3 mm
  • przełączniki membranowe
  • 3 klawisze multimedialne
  • komunikacja przewodowa kablem USB o długości 1,8 m (adapter PS/2 w zestawie)
  • podkładka pod nadgarstki w zestawie
  • funkcja n-Key Rollover

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy