Xbox: To prawdopodobnie najdroższa edycja konsoli Microsoftu. 10 tys. dol. za sztukę

​Microsoft nawiązał współpracę z ekskluzywną marką modową - Gucci. W ramach tego, na rynek trafi 100 unikalnych konsol Xbox Series X. Urządzenie zapakowane zostanie w charakterystyczną torbę. Za całość trzeba będzie zapłacić 10 tysięcy dolarów.

Włoski dom mody Gucci obchodzi teraz swoją setną rocznicę. Konsola Xbox od Microsoftu kończy z kolei już 20 lat. Trzeba przyznać, że to dobry pretekst do stworzenia czegoś wyjątkowego, dotąd niespotykanego i... drogiego.

Xbox Series X swoją premierę miało blisko rok temu i wciąż jest to towar deficytowy, dosyć trudny do zdobycia w sklepach po normalnej cenie. Nie przeszkadza to jednak Microsoftowi do promowania swojego produktu w tak nietuzinkowy sposób.

Na rynku znajdzie się tylko 100 unikalnych konsol Xboxa, które wyprodukowane zostały w ramach współpracy z prestiżową marką modową - Gucci. Czy wyjątkowe wzornictwo skusi ochotników do nabycia takiej konsoli za 10 tysięcy dolarów?

Reklama

Na tle wersji podstawowej, nowy produkt otrzymał ciekawe zdobienia. Przede wszystkim, na urządzeniu widnieje logo firmy i napis "GG". W zestawie znajdziemy aż 2 kontrolery do gry, których środek przeplata czerwono-niebieski zdobiony pasek. Całość zapakowana została w luksusową skrzyneczkę, która także doczekała się charakterystycznego dla Gucci zdobnictwa. Widać w tym wszystkim dużą dozę artyzmu i fantazyjności - na pierwszy rzut oka, ciężko takie coś w sposób wizualny powiązać z konsolą do grania.

Cena za całość wynosi 10 tysięcy dolarów. Produkt ma być sprzedawany także w sklepach stacjonarnych, w kilku renomowanych miejscach takich jak: Manhattan, Gucci Milan, Shibuya Tokio. Oficjalna premiera przewidziana jest na 17. dzień listopada tego roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy