Reklama

Xbox Series X sprzedawany za krocie na aukcjach internetowych

​Niektórzy domorośli biznesmeni chcą zarobić krocie na sprzedaży konsoli Xbox Series X, którą oferują na aukcjach internetowych w zaporowych cenach.

Xbox Series X miał już swoją premierę i mimo że w skali globalnej nie ma poważniejszych problemów z dostępnością najnowszej konsoli Microsoftu, w przeciwieństwie do PlayStation 5, to niektórzy sprzedawcy starają się zarobić na urządzeniu, wystawiając go na aukcjach internetowych za ogromne pieniądze. Jeden z rekordzistów życzy sobie na eBayu za nowego Xboksa aż 19 tysięcy funtów, z kolei pozostali oczekują średnio 5 tysięcy funtów. Nie brakuje aukcji z modelem za 20 tysięcy dolarów, co daje ok. 76 tysięcy złotych. Są to oczywiście znacząco zawyżone kwoty za sprzęt, którego wartość nie przekracza 2500 złotych.

Reklama

Jeżeli kogoś nie stać na droższy wariant, zawsze może zainteresować się Xbox Series S, który wprawdzie nie ma napędu, a tylko dość mały jak na współczesne wymagania gier dysk SSD. Jednak w tej wersji konsola kosztuje 1349 złotych. Warto wspomnieć, że analitycy z Ampere Analysis oczekują sprzedaży Xbox Series X na poziomie 13,5 miliona egzemplarzy do końca 2021 roku. Co ciekawe, w sieci pojawił się filmik, na którym ukazano płonącą konsolę Microsoftu, chociaż dużo osób twierdzi, że jest to zwyczajny fake, a widoczny dym pochodzi z e-papierosa.

Teorię sprawdzili autorzy twitterowego profilu Xbox Studio, którzy twierdzą, iż faktycznie można wywołać sztucznie tego rodzaju efekt. Mimo tego na wpis Polaka zareagował rodzimy oddział Microsoftu, który poprosił by zgłosił on całą sprawę do działu technicznego.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje