Reklama

Xbox Series X|S to najlepiej sprzedające się konsole w historii Microsoftu

​Jeden z wysoko postawionych pracowników giganta z Redmond stwierdził, że żadna dotychczasowa konsola tej firmy nie sprzedawała się tak dobrze, jak obecna generacja.

Z podanych danych wynika, że od listopadowej premiery aż do teraz nowe konsole sprzedały się sprzedały się w łącznym nakładzie wyższym niż którakolwiek poprzednia generacja w podobnym okresie. Przypomnijmy, że Xbox One - czyli poprzednik Xboksów Series X|S - znalazł w sumie około 51 milionów nabywców. Czy nowej generacji uda się pobić ten wynik?

Jednak prawdopodobnie Xbox Series X|S w dalszym ciągu pozostają na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych konsol na świecie. Co prawda nie znamy aktualnych statystyk sprzedaży, ale wiadomo, że na pierwszym miejscu zestawienia znajduje się Nintendo Switch, które od premiery sprzedało się już w łącznym nakładzie blisko 87 milionów. Także w tym roku japońska konsola przoduje w rankingach. PlayStation 5 od premiery rozeszło się w liczbie ponad 9 milionów, a Xbox Series X oraz Xbox Series S w łącznym nakładzie niespełna 5,5 miliona. Są to dane pochodzące z początku czerwca.

Reklama

Xbox Series X oraz Xbox Series S trafiły do sklepów 10 listopada ubiegłego roku. Ten pierwszy to najpotężniejsza na tę chwilę konsola Microsoftu, której cena oscyluje w okolicy 2300 złotych. Tego drugiego stworzono z myślą o graczach mających nieco mniejsze wymagania. Xbox Series S uruchomi wprawdzie wszystkie gry wydany z myślą o nowej generacji, ale musimy liczyć się z grafiką niższej jakości, obniżoną rozdzielczością, mniejszą liczbą klatek na sekundę czy z nieco dłuższymi czasami ładowania, a także z brakiem napędu. Jednak cena słabszej wersji konsoli to raptem 1349 złotych.

Microsoft nie podał żadnych danych sprzedażowych w rozbiciu na wersję X oraz S, choć można podejrzewać, że mocniejsza wersja - pomimo znacznie wyższej ceny - zdecydowanie przewyższa popularnością tę słabszą. A może to własnie Xbox Series S dominuje?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje