Reklama

Xbox Series X Pro? Nie w najbliższym czasie

​Choć Xbox Series X zadebiutował raptem dziewięć miesięcy temu, gracze i dziennikarze zaczynają coraz głośniej mówić o ulepszonej wersji konsoli. Jednak wygląda na to, że na Xboksa Series X Pro (nie wiadomo, czy taka będzie jego oficjalna nazwa) jeszcze trochę poczekamy.

Xbox Series X to bardzo mocna konsola, ale postęp techniczny w grach wideo jest tak duży, że prawdopodobnie już niedługo gracze - podobnie jak twórcy - zaczną narzekać na ograniczenia. Już teraz wielu z nich irytuje to, że uruchamiając większość nowszych tytułów, muszą wybierać pomiędzy trybem jakościowym (przeważnie 4K i 30 FPS) a wydajnościowym (przeważnie obniżona rozdzielczość i 60 FPS, czasem dodatkowo obcięty ray tracing).

Oczywiście wiele można poprawić dzięki umiejętnej optymalizacji, ale i tutaj każdy deweloper dojdzie w końcu do ściany. Można więc być pewnym, że Microsoft - podobnie jak Sony - będzie chciał rozwiązać ten problem, wypuszczając do sklepów ulepszoną wersję swojej nowej konsoli.

Reklama

Jednak Phil Spencer, wiceprezes wykonawczy ds. gier w Microsofcie, zaznaczył, że nie powinniśmy się jej spodziewać w najbliższym czasie. Obecnie sekcja Xbox koncentruje się na tych urządzeniach, które wypuściło na rynek w listopadzie ubiegłego roku, czyli na Xboksach Series X oraz Xboksach Series S. Możliwe natomiast, że Microsoft wprowadzi do sklepów limitowane wersje obu tych konsol.

Spencer o braku planów związanych z ulepszoną wersję nowych Xboksów powiedział w specjalnym, pięćsetnym odcinku podcastu Podcast Unlocked. Poinformował w nim również, że Xbox Game Studios zostanie w przyszłości poszerzone o kolejne zespoły.

Microsoft stara się pozyskać m.in. jednego z japońskich deweloperów. Dowiedzieliśmy się także, iż silnik id Tech, stworzony przez id Software (studio należące od niedawna do giganta z Redmond), nie jest obecnie wykorzystywany, ale może to ulec zmianie w przyszłości. Spencer twierdzi ponadto, że w ofercie dla Xboksa pojawi się wkrótce więcej treści familijnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy