Xbox Series X może się rozgrzać – ostrzega dziennikarz

​Pierwsi dziennikarze już od dłuższego czasu testują Xbox Series X. Mowa o konsolach prototypowych, które nie prezentują podobno ostatecznej jakości. Trudno jednak spodziewać się większych zmian do czasu premiery w listopadzie, a w sieci pojawiły się pewne niepokojące wieści na temat temperatur.

Ken Bogard z kanału Jeux Video przyznał bowiem w jednym z niedawnych materiałów, że choć wbudowany w urządzenia, 130 mm wentylator faktycznie pochwalić można za cichą pracę, to zaskoczeniem jest fakt, z jakimi temperaturami musi sobie poradzić podczas codziennej pracy.

"Series X jest gorący, bardzo gorący! Może i jest cichy, ale cholerka! Konsola generuje mnóstwo ciepła, niemal jak rura od kominka. Można ogrzać mieszkanie" - mówił Francuz. Co interesujące, zapis transmisji z tymi słowami został wkrótce później usunięty z sieci. Microsoft pilnuje?

Reklama

To powinno uciszyć plotki, gdyby nie fakt, że w podobnym tonie wypowiadał się niedawno Jeff Bakalar z serwisu Giant Bomb. Ten także zauważył, że konsola mocno się nagrzewa, nawet w trybie oczekiwania, gdy nie włączone są żadne wymagające gry czy aplikacje. Może to efekt jakiegoś błędu?

"Wiecie, co jest szalone... Sprzęt był po prostu włączony i stał za mną w trybie czuwania, a teraz jest raczej gorący" - mówił. "Być może konsola robi coś w tle, gdy nie jest aktywnie użytkowana". Być może faktycznie mamy do czynienia z problemem dotyczącym tylko prototypowych urządzeń?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy