Xbox Series S ma dostać nowy, wydajniejszy model

​Xbox Series S ma dostać nowy, lepszy model, który zaoferuje większą wydajność niż bazowa wersja. Termin premiery urządzenia nie jest jednak znany.

Xbox Series S dostępny jest w sprzedaży od ubiegłego roku i nadal jest młodym urządzeniem, ale nie przeszkadza to Microsoftowi w pracowaniu nad ulepszonym modelem. Producent zamierza odświeżyć konsolę o wersję, która dostanie procesor APU AMD o wyższej specyfikacji, oparte na procesie technologicznym 6 nm.

Układ ma być mocniejszy względem tego, co oferuje podstawka, przypomnijmy, że zawiera ona 20 jednostek obliczeniowych, ale aż 4 są wyłączone. W kolejnej wersji mogłyby zostać włączone, dzięki czemu dostalibyśmy 24 jednostki obliczeniowe. Jak podaje Moore's Law Is Dead, sprzęt będzie o 50% szybszy od poprzednika, chociaż nie wiemy, czy nadal skorzysta z SoC opartego na architekturze Zen2, czy przejdzie na Zen3.

Reklama

Cena wydajniejszego Xboxa Series S będzie odpowiednio wyższa i mówi się o 350 dolarach. Potanieje za to podstawka, za którą w momencie wyjścia nowego urządzenia zapłacimy do 190-150 USD. Co ciekawe, mówi się, że także główny Xbox Series X w przyszłości dostanie wydajniejszy model. Istnieje opcja, że zbiegnie się to z czasem wprowadzenia PlayStation 5 Pro, które powinno trafić do sprzedaży w 2023 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: xbox series s
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy