Reklama

Xbox One ze wsparciem myszy i klawiatury już od środy

​Microsoft potwierdził podczas imprezy X018 w Meksyku, że już w najbliższą środę, 14 listopada, konsole Xbox One wzbogacą się o obsługę myszy i klawiatury. Początkowo nowa opcja obejmie czternaście pozycji, w tym Fortnite oraz Warhammer: Vermintide 2, gdzie na pewno się przyda.

Informacje na ten temat ujawnił już we wrześniu sam Phil Spencer, szef działu gier wideo w Microsofcie, rozmawiając podczas programu Inside Xbox. Pierwszą produkcją, która otrzyma wsparcie dla wspomnianych urządzeń, miała być popularna, darmowa strzelanka Warframe od Digital Extremes, ale - jak się teraz okazuje - doczeka się obsługi nieco później niż inne gry.

Reklama

Początkowo - już w październiku - dostęp otrzymali użytkownicy zapisani do programu Xbox Insider, w ramach którego testują aktualizacje konsol. Teraz, po okresie testów i wyeliminowaniu znalezionych błędów, funkcja zostanie właśnie opublikowana dla wszystkich posiadaczy sprzętu.

Lista gier otrzymujących wsparcie dla myszy i klawiatury już w listopadzie to Warframe, Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Warhammer: Vermintide 2, War Thunder oraz polskie X-Morph Defense ze Szczecina.

Następne w kolejce będą DayZ, Children of Morta, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface oraz Wargroove. W przypadku tych gier nie znamy jeszcze konkretnych dat, poza tym, że wsparcie ma pojawić się "wkrótce".

Niektóry gry mogą nigdy nie otrzymać obsługi dodatkowego sprzętu. Spencer zaznaczał już we wrześniu, że aktualizacja wsparcia dla urządzeń sterujących będzie zależała od deweloperów. Jeśli twórcy uznają, że taki sprzęt zaburzy na przykład balans pojedynków w sieci, nie muszą go obsługiwać w swoich tytułach.

Wraz z konsolą zadziała większość standardowych urządzeń podłączanych przez USB. Podczas wspomnianego programy Inside Xbox dowiedzieliśmy się także, że nad specjalnym, dedykowanym zestawem pracuje firma Razer, co powtórzono także podczas imprezy X018.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje