Reklama

Xbox One wkrótce ze wsparciem myszy i klawiatury

​Prawie jak PC! - zakrzykną fani Xbox One. Microsoft ogłosił, że już wkrótce konsole produkowane przez tę firmę będą obsługiwały nie tylko pady, lecz także najbardziej klasyczny duet, a więc klawiaturę oraz mysz. Na razie zadziała tylko sprzęt podłączany przez USB.

Informację ujawnił sam Phil Spencer, szef działu gier wideo w Microsofcie, rozmawiając podczas wtorkowego odcinka programu Inside Xbox. Pierwszą produkcją, która otrzyma wsparcie dla wspomnianych urządzeń, będzie popularna, darmowa strzelanka Warframe od Digital Extremes.

Początkowo dostęp otrzymają użytkownicy zapisani do programu Xbox Insider, w ramach którego testują aktualizacje konsol. Data premiery odpowiedniej aktualizacji to październik tego roku - nie znamy jeszcze konkretnego dnia. Można spodziewać się, że po okresie testów funkcja zostanie opublikowana dla wszystkich posiadaczy sprzętu, o ile nie znajdą się jakieś krytyczne błędy.

Reklama

Nie bez znaczenia jest fakt, że klawiaturę i mysz będzie na początku wspierać tylko Warframe, a nie wszystkie dostępne gry. Spencer zaznaczył bowiem, że aktualizacja wsparcia dla dodatkowych urządzeń sterujących będzie zależała od deweloperów. Jeśli twórcy uznają, że taki sprzęt zaburzy na przykład balans pojedynków w sieci, nie muszą go obsługiwać w swoich tytułach.

Wraz z konsolą zadziała większość standardowych urządzeń podłączanych przez USB. Podczas wspomnianego programy Inside Xbox dowiedzieliśmy się także, że nad specjalnym, dedykowanym zestawem pracuje firma Razer.

Nie znamy jeszcze szczegółów, lecz nie bez znaczenia może być fakt, że Microsoft zdecydował się także na reaktywowanie swojej imprezy X018, przeznaczonej właśnie dla fanów Xboksów. Targi odbędą się 10 listopada w Mexico City. Nie da się ukryć, że to idealny czas i miejsce na zapowiedzi i niespodzianki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje