Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xbox One: Konsola Microsoftu z obsługą nowych urządzeń

System elektronicznej rozrywki giganta z Redmond zyska nową funkcję obsługi peryferiów w postaci myszek i klawiatur.

Xbox One będzie obsługiwał klawiaturę i mysz! I to oficjalnie, bo tak postanowił Microsoft. Możliwość wykorzystania klawiatury pojawi się wraz z uaktualnieniem Xbox Live Creators Program, z którego mogą korzystać programiści tworzący gry na Xboksa One oraz Windowsa 10. Działać mają w zasadzie wszystkie dostępne na rynku klawiatury.

Reklama

Nieco gorzej wygląda to - przynajmniej na razie - w przypadku myszy. Oficjalna wersja jest bowiem taka, że początkowo działać będzie tylko kilka modeli (nie podano jakich), z czasem jednak ta lista ma się powiększać.

Z jednej strony oznacza to, że Microsoft wcale nie żartował, mówiąc, że Xbox One to po prostu kolejne urządzenie z Windowsem 10 na pokładzie. Z drugiej zaś może to sprawić, że Xbox One właśnie się skończył jako platforma do shooterów sieciowych, bo nawet średni gracz grający przy użyciu myszy i klawiatury bez problemu rozwali każdego z padem.

Warto jednak pamiętać, że dodanie wsparcia dla myszy i klawiatury zależy od twórców gier. I jest niezbędne, by zrobić sensowne multi obejmujący i pecety, i konsole (a w każdym razie jedną z nich), nie mówiąc już o większości softu, który przecież też można już na XBO uruchamiać (mowa o aplikacjach ze sklepu Microsoftu).

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje