Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Właściciele PSP mają problemy z bateriami

​W weekend na japońskim Twitterze pojawił się niepokojący trend: wśród najczęściej poruszanych tematów w całym kraju znalazła się fraza "PSP battery". O co chodzi? Otóż użytkownicy tej nieco zapomnianej konsoli zaczęli wyciągać swoje urządzenia z szaf i natrafili na problemy z bateriami.

Te najwyraźniej "puchną", co w ekstremalnych przypadkach rozsadza nawet obudowy. Poszkodowane są oryginalne modele PSP 1000, ale także późniejsze wydania slim. Jeśli więc mamy zamiar kiedykolwiek korzystać jeszcze z urządzenia, warto chyba wyjąć je na chwilę z szuflady.

Reklama

Część obserwatorów sugeruje, że puchnięcie baterii wywołane jest właśnie faktem, że sprzęt leży bezczynnie. Inni fani sugerują, że litowe baterie bardzo często wykazują takie zachowanie, więc coś może być na rzeczy. Sony milczy i zapewne zapomniało już, że PSP w ogóle kiedyś budowało.

Przykładów, jak te powyższe, znaleźć można w sieci całe mnóstwo. Są też jednak posiadacze oryginalnego modelu PSP 1000, którzy raportują brak jakichkolwiek problemów. Serwis IT Media skontaktował się z Sony, które rozsądnie zapewniło tylko, by... nie używać napuchniętych baterii.

Pierwsze PSP wydano na ryneku w 2004 roku, a więc minął szmat czasu. W 2011 roku Sony zaczęło produkcję PlayStation Vita, które było ostatnim podejściem japońskiej korporacji do sprzętu przenośnego. Ten przegrał z telefonami i nic nie zapowiada, by trend miał się odwrócić.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Portable

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje