Valve opatentowało kontroler z wymiennymi elementami

Choć Valve nie produkuje już padów Steam Controller, to wygląda na to, że nie rezygnuje z zainteresowania takimi urządzeniami. Ujawniony niedawno wniosek patentowy firmy mówi o sprzęcie, w którym cechą wyróżniającą jest możliwość wymieniania komponentów według uznania.

Jak wynika z aplikacji, takie urządzenie umożliwiałoby na przykład zamontowanie gałki analogowej zamiast krzyżaka, jeśli coś takiego lepiej pasowałoby do naszych upodobań czy włączanego akurat tytułu. To sugeruje, że modyfikacje musiałyby być możliwe do wykonania błyskawicznie, w locie.

Modyfikowania padów nie jest oczywiście niczym nowym, a podobne funkcje oferuje choćby linia Xbox Elite od Microsoftu. Aplikacja patentowa Valve wydaje się jednak opisywać podejście idące znacznie dalej, z wymianą wspomnianej gałki analogowej nie tylko na krzyżak, ale i na trackball.

Reklama

Wniosek został złożony już we wrześniu 2018 roku, lecz dopiero teraz został opublikowany. Nie jest więc jasne, czy mowa o czymś, czym Valve aktualnie się zajmuje, czy też po prostu chciano zabezpieczyć pomysł na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Steam Controller zapowiedziano już w 2013 roku, razem z mało udaną inicjatywą Steam Machine, za pomocą której Valve chciało produkować własne komputery, a o którym to projekcie dzisiaj mało kto w ogóle pamięta. Z eksperymentu został właśnie tylko kontroler, który zakończył bieg w listopadzie.

Ostateczną wersję pokazano dopiero w 2015 roku. Sprzęt - przez wielu określany jako bardzo niewygodny i wywołujące bóle nadgarstków - wyróżniał się dwoma nietypowymi panelami dotykowymi, które można było dość dowolnie programować, co zapewniało różnorodność.

Steam Controller miał bowiem służyć jako uniwersalne narzędzie wskazujące dla wszystkich gier dostępnych na Steamie, a więc nie tylko do produkcji sportowych i nastawionych na akcję, ale także choćby strategii z rozgrywką w czasie rzeczywistym, co naturalnie wymaga innego sterowania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy