Valve chce stworzyć SteamPala – handhelda w stylu Nintendo Switcha

​Valve to firma, którą możecie najlepiej znać jako twórców Steama i kilku bardzo udanych gier, m.in. serii Half-Live. Swego czasu stworzyła też m.in. gogle Valve Index oraz już wycofany ze sprzedaży Steam Controller. Teraz firma rzekomo pracuje nad czymś o nazwie SteamPal - rzekomo ma to być mini-PC w stylu Nintendo Switcha. Jeśli wierzyć doniesieniom, trafi do sklepów już niedługo.

SteamPal ma trafić do sklepów jeszcze w tym roku

Raport na team SteamPala, który znany był wcześniej pod kryptonimem "Neptune", opublikował portal Arts Technica. Warto przy tym wskazać, że SteamPal jest nazwą roboczą i może się ona zmienić, zanim produkt trafi do sklepów (a mówiąc konkretniej, do sklepu Steam, ponieważ tam zapewne będzie sprzedawany). Ma to nastąpić jeszcze przed końcem tego roku, co sugeruje, że prace są już na bardzo zaawansowanym etapie.

Czym dokładnie ma być ten sprzęt? Mini PC-tem typu "wszystko w jednym" opartym na Linuxie, za pomocą którego będzie można odpalić sporą ilość gier. Jednocześnie twórcy rzekomo wzorują się na Switchu, w związku z czym urządzenie będzie można obsługiwać w trybie handhelda.

Reklama

Będzie posiadało przyciski (oraz gałki, triggery oraz touchpad, być może pojawi się także krzyżak, ale nie jest to pewne) i dotykowy ekran, ale zabraknie odłączanych kontrolerów, takich jak znane ze sprzętu Nintendo JoyCony. Użytkownicy ponadto będą mogli "zadokować" sprzęt i podłączyć go do większego monitora za pomocą złącza USB-C.

Dużo może się jeszcze zmienić

Nie wiadomo, ile ten sprzęt będzie kosztował, a także, jaka dokładnie będzie jego specyfikacja (zwłaszcza w kwestii mocy obliczeniowej, ale też ekranu czy baterii). Jedyne, co ujawnił w tej zakresie raport, to producenta, którego komponenty zostaną prawdopodobnie wykorzystane - najwyraźniej Valve planuje korzystać z produktów Intela i AMD, a Nvidii niekoniecznie.

Planowana data premiery może się obsunąć, zwłaszcza, jeśli pojawią się problemy z dostawą kluczowych komponentów.

Twórcy raportu zaznaczają, że Valve ma tendencję do modyfikowania lub nawet całkowitego porzucania projektów na ostatniej prostej i trudno się z tym nie zgodzić. Trzeba też przypomnieć, że Valve co prawda zdaje się, że osiągnęło sukces ze wspomnianym Valve Indexem, ale Steam Controllery czy chociażby Steam Machines (czyli pełnowymiarowe desktopy tej firmy) okazały się w dużej mierze klapą.

Ciekawi Was SteamPal? Sądzicie, że tej projekt może odnieść sukces? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło informacji

Efectownia
Dowiedz się więcej na temat: Valve Software

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy