Reklama

Valve buduje własny zestaw VR

​Valve wkrótce nie będzie już potrzebowało firmy HTC do produkcji zestawów rzeczywistości wirtualnej. Właściciel platformy Steam planuje własne urządzenie, nazwane Valve Index. Oficjalny pokaz odbędzie się 1 maja, a wysyłkę do klientów i premierę zaplanowano na 15 czerwca.

Urządzenie nie zostało więc jeszcze oficjalnie zapowiedziane, lecz wiemy już wszystko, co potrzebne, ponieważ w sieci ujawniono oficjalną kartę produktu, zawierającą szereg istotnych informacji. Sprzęt zapewnia możliwość "odkrycia nieskończonych, wirtualnych światów".

Wymagania sprzętowe są stosunkowo niskie, ponieważ mowa o karcie graficznej GTX 1070 w rekomendowanej specyfikacji oraz GTX 970 w minimalnej. Jest też kilka ciekawostek, z których najważniejsza wydaje się być wzmianka o "stacjach bazowych".

"Wymagany kontroler, stacja bazowa oraz PC" - czytamy na karcie produktu. To sugeruje, że Steam Index będzie sprzedawany samodzielnie, więc osoby, które kupiły wcześniej HTC Vive, będą mogły wykorzystać część posiadanych już urządzeń, co zapewne przełoży się na oszczędności.

Reklama

Interesujące są także zdjęcia produktu, ujawnione jakiś czas wcześniej. Szczególnie intrygująca jest przezroczysta obudowa urządzenia, zwracająca uwagę na specjalny slot z przodu obudowy. Być może "kieszeń" będzie można otworzyć, by zainstalować dodatkowe gadżety - obok jest złącze USB 3.0.

Część obserwatorów sugeruje, że być może jest to funkcja przeznaczona dla deweloperów, lecz - sugerują inni - nie pojawiłaby się w oficjalnych zdjęciach. Inni miłośnicy rzeczywistości wirtualnej argumentują, że Valve zabezpiecza się na przyszłość, umożliwiając rozbudowanie w przyszłości.

Czujni internauci spostrzegli także inną stronę produktu, przeznaczoną dla dedykowanych kontrolerów o interesującej nazwie Knuckles (niczym czerwony jeż z serii Sonic - co na to Sega?). Tutaj detali jest znacznie mniej, poza kluczowym wpisem "Valve Index Controllers".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy