Ubisoft potwierdza brak wstecznej kompatybilności PS5 z PS3, PS2 i PS1

​Niemal od początku było wiadomo, że Microsoft mocno stawia na wsteczną kompatybilność następnej generacji Xboxa. Nieco bardziej enigmatyczne w tym zakresie było Sony, ale dzięki Ubisoftowi sytuacja zdaje się klarować.

O ile gigant z Redmond zapewnił, że jego Xbox Series X będzie umożliwiał odpalenie gier z praktycznie wszystkich czterech generacji Xboxa, pozwalając cieszyć się niemal wszystkimi tytułami grywalnymi na konsoli Xbox One (z wykluczeniem produkcji dla Kinecta), tak w przypadku nowej generacji PlayStation musimy liczyć się ze znacznie większymi ograniczeniami.

Japoński producent obiecywał niedawno, że na starcie możemy liczyć jedynie na "większość ze 100 najlepszych" gier z PS4. Takie rozwiązanie dla wielu graczy może okazać się mało satysfakcjonujące, tym bardziej, jeśli ich ulubiony tytuł nie znajduje się na liście wytypowanej przez Sony. Co więcej, firma nie zająknęła się jeszcze nawet na temat wsparcia dla gier ze starszych konsol, takich jak PS3, PS2 czy pierwszego PlayStation.

Reklama

Zastanawiacie się zatem, czy jest szansa, że PlayStation 5 uruchomi gry z PS3 i starszych konsol Sony? Ubisoft zdaje się rozwiewać wszelkie nadzieje w tym temacie. Jak możemy bowiem przeczytać na stronie wsparcia francuskiego wydawcy, PS5 obsłuży wsteczną kompatybilność jedynie w ramach wybranych tytułów z PS4. Co więcej, wyraźnie podkreślono tu, że funkcjonalność ta nie jest wspierana dla gier z PlayStation 3, PlayStation 2 i pierwszego PlayStation. Warto jednak zaznaczyć, że nie mamy 100% pewności, czy Ubisoft odnosi się jedynie do swojego katalogu gier czy możliwości samej konsoli, ale wydaje się, że gdyby PS5 wspierało starsze generacje PlayStation, to Sony dość głośno by się tym chwaliło.

Oczywiście zawsze można tłumaczyć, że nie po to kupujemy nową konsolą, by grać w stare gry, ale zawsze lepiej mieć taką opcję niż jej nie mieć. Przypominamy, że Microsoft potwierdził już listopadową premierę Xbox Series X, a w tym samym miesiącu spodziewamy się także debiutu PS5.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy