Reklama

Twórcy Project Cars budują konsolę

​Brytyjskie Slightly Mad Studios, ostatnio twórcy wyścigowej serii Project Cars, planują wkroczyć na wymagający rynek dedykowanych konsol do gier, oferując własne urządzenia. Premiera "za około trzy lata", z mocą wystarczającą do rozdzielczości 4K i 60 klatek na sekundę oraz wsparciem VR.

Dyrektor generalny Ian Bell ujawnił tą zaskakującą wiadomość w rozmowie z serwisem internetowym Variety, który poprosił o więcej szczegółów po tym, jak Bell napisał w środę na Twitterze, że Mad Box - to zapewne nazwa opisywanego urządzenia - "nadchodzi", ale jeszcze bez żadnych detali.

Szybko pojawiły się pewne spekulacje, czy nie mamy przypadkiem do czynienia po prostu z potężnym PC w dedykowanej obudowie. Menedżer precyzuje jednak, że mamy do czynienia z klasycznym podejściem. "To będzie konsola, jak Xbox lub PlayStation" - zapewnił w wypowiedzi dla Variety.

Reklama

Nazwa Mad Box to nie tylko nawiązania do nazwy studia budującego sprzęt, ale także - jak dodał menedżer na Twitterze - do jego mocy. Ta ma być wprost "szalona", pozwalająca uzyskać 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K, lub też 120 FPS na oko w tytułach rzeczywistości wirtualnej.

Poza sprzętem potrzebne jest też oprogramowanie i kompletny ekosystem. W tym celu powstaje podobno "całkowicie darmowy silnik deweloperski", który będzie miał na celu zachęcenie twórców do produkcji gier na Mad Box. Nie jest obecnie jasne, na jakim systemie operacyjnym oprze się sprzęt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje