Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Tracer Hydra 7.1 - test

​Tracer to producent znany m.in. z dobrych i niedrogich słuchawek dla graczy. Kolejnym modelem, który dołączył do jego portfolio, jest Hydra 7.1. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Tracer obiecuje, że Hydra 7.1 zapewniają jakość, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających graczy. Oczywiście trudno w to uwierzyć, wszak kosztują one zaledwie około stu złotych. Czy za taką kwotę naprawdę można kupić wysokiej klasy słuchawki gamingowe, generujące dźwięk imitujący zestaw głośników 7.1? Z bardzo dużą dozą ciekawości przystąpiliśmy do testów.

Reklama

Pierwszy kontakt z Tracer Hydra 7.1 należy uznać za pozytywny. Opakowanie zostało zaprojektowane w bardzo estetyczny sposób, który jednocześnie pozwala zobaczyć fragment słuchawek i ocenić ich wielkość. Po wyciągnięciu ich z pudełka widzimy przyjemny design i futurystyczny kształt, pełen ostro poprowadzonych linii. Od razu widać, że jest to produkt stworzony z myślą o graczach.

Słuchawki odznaczają się czarno-błękitną kolorystyką i komfortowym dla głowy wykończeniem. Materiały, z których zostały wykonane, nie są może najwyższej jakości (trudno się jej spodziewać w kwocie około 100 złotych), ale widywaliśmy już znacznie gorsze wykonanie nawet przy wyraźnie droższych produktach. Co najważniejsze, nawet po kilku godzinach grania nie doznaliśmy uczucia dyskomfortu, nie mieliśmy czerwonych uszu etc. Produkt nie sprawia może wrażenia takiego, który przetrwa całe dekady, ale wśród konkurentów ze swojej półki cenowej wygląda niezwykle solidnie.

Tracer Hydra 7.1 zostały wzbogacone o miękki i elastyczny kabel o długości 2 metrów i z wtyczką USB, a także pilota, za pomocą którego możemy regulować głośność dźwięku, wyłączyć go lub wyciszyć mikrofon.

Przejdźmy do wyjaśnienia tego, czym jest "7.1" w nazwie omawianych słuchawek. Pomimo swojej nazwy nie posiadają one ośmiu kanałów. O co więc chodzi? O to, że producent wykorzystał rozwiązanie mające na celu imitować zestaw 7.1. Jak to brzmi w praktyce? Zaskakująco nieźle. W niektórych grach - szczególnie w strzelankach, takich jak Call of Duty czy Battlefield - doceniliśmy przestrzenność dźwięku. Dzięki Tracer Hydra 7.1 byliśmy w stanie z łatwością wychwycić, skąd dochodzą słyszane przez nas odgłosy. Słuchawki można pochwalić także za niskie tony.

Tracer Hydra 7.1 są produktem skierowanym do graczy, więc nie należy spodziewać się, że sprawdzą się doskonale jako słuchawki do słuchania muzyki. Owszem, słyszeliśmy już gorsze brzmienie, ale jeżeli szukacie czegoś do słuchania dobrego rocka czy muzyki symfonicznej... cóż, poszukajcie gdzie indziej. Natomiast jeżeli szukacie konkretnie słuchawek gamingowych w przystępnej cenie, koniecznie rozważcie zakup Tracer Hydra 7.1. Naprawdę nie będzie wam łatwo znaleźć lepszy model w tej cenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje