Reklama

​Titan Xp: Potwór Nvdii nie ma sobie równych

Oczywiście wśród procesorów graficznych. Amerykański koncern stworzył kartę, która jest kosmicznie droga, ale w zamian oferuje świetne parametry.

Nvidia ma najszybszą kartę graficzną - i są już testy, które to potwierdzają. To, że Titan Xp jest najszybszy, to oczywistość. O ile wyprzedza jednak GeForce'a 1070 lub - skoro już o potworach mowa - 1080 Ti? I gdzie są Radeony?

Odpowiedzi na te pytania - w dwa dni po premierze Titana Xp - dostarczył jeden z użytkowników Reddita, który nowego Titana kupił i przetestował na swojej maszynie. Maszynie całkiem niezłej, bo składają się na nią Intel Core i7-6950X (podkręcony do 4 GHz), płyta Asus Rampage V Edition 10 oraz 64 GB RAM-u (DDR4-3200).

Reklama

W grach lepszy byłby wprawdzie Core i7-7700K podkręcony do 4,5-5 GHz (bo gry wolą 4 szybkie rdzenie od 10 wolniejszych), ale w przypadku testu 3DMark różnica jest minimalna. Zresztą kupowanie Titana Xp do grania to lekka przesada, bo karta kosztuje tyle samo, co poprzednik, czyli 5200 zł, co nawet na tle GeForce'ów 1080 Ti jest kwotą absurdalną.

Zwłaszcza jeśli porówna się różnicę w wydajności (co ułatwia wykres przygotowany na podstawie danych z Reddita przez Videocardz):

Wygląda na to, że po raz kolejny Nvidia ściga się sama ze sobą, bo Radeony RX są daleko w tyle, a na Vegę trzeba jeszcze poczekać...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy