Test wydajności karty GeForce GTX 1080

Jeżeli zastanawialiście się, jak w rzeczywistości sprawować będzie się zapowiadany przez Nvidię nowy procesor graficzny, to wreszcie możecie przekonać się, czy wasze oczekiwania zostaną zaspokojone. Karta wygląda świetnie i proponuję niezły zapas mocy, ma jednak jedną poważną wadę, która może dyskwalifikować ją w oczach wielu konsumentów - chodzi oczywiście o cenę.

Według Nvidii karta miała być szybsza od Titana X i GTX-a 980 Ti. I jest! Żeby nie było - na razie to tylko 3DMark, więc w grach może być różnie. Poza tym wyniki podał tylko jeden portal, więc póki co ciężko je zweryfikować. Tym bardziej jest jednak na co czekać, zresztą zobaczcie sami!

Mało? Oto wyniki po zwiększeniu częstotliwości!

A na koniec jeszcze pełna specyfikacja, prosto z programu CPU-Z:

Oczywiście warto pamiętać, że mamy tu do czynienia z high-endem za ponad 3000 zł, a nie kartą dla typowego gracza... Na tańsze nowości trzeba jednak jeszcze poczekać, bo GTX 1070 do sklepów trafić ma 10 czerwca. Przy czym będzie droższy o 50 dolarów od GTX-a 970, więc i w tym wypadku ciężko mówić o przystępnej cenie.

Niestety, o AMD i Polarisach, które najpierw pojawią się w wersjach kosztujących około 500-1500 zł, nadal wiadomo tylko tyle, że coś więcej będzie o nich wiadomo dopiero pod koniec miesiąca.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: GeForce
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy