Reklama

Szef Xbox nie obawia się PlayStation 5

​Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - po obejrzeniu niedawnej prezentacji Sony nie jest specjalnie przejęty ofertą konkurencji i zapewnia, że jego firma będzie miała przewagę na starcie nowej generacji. Zarówno po stronie sprzętu, jaki i gier - mówił podczas konferencji Gamelab Live.

"Oglądałem pokaz, zrobili dobrą robotę. Z punktu widzenia konkurencji dobrze było zobaczyć ofertę i ich program, urządzenie oraz gry" - mówił menedżer. "Mówiąc szczerze, po seansie czuję się dobrze. Sądzę, że wypracowana przez nas przewaga sprzętowa będzie widoczna w najbliższej przyszłości".

"Mam także dobre odczucia na temat zestawu gier na premierę. Teraz lepiej wiemy, co Sony będzie robić, więc możemy skupić się na naszej ofercie i sądzę, że pokażemy siłę w okresie debiutu" - dodał Spencer. Zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X, mają zadebiutować w okresie świątecznym.

Reklama

"Sądzę więc, że przygotowali ciekawy pokaz. Są bardzo dobrzy w tym, co robią i ponownie to pokazali. Ale my jesteśmy w dobrej pozycji, jeśli mowa o grach, które pokazaliśmy i jeszcze pokażemy, a także w kwestii przewagi sprzętowej. Jesteśmy w dobrej pozycji" - mówił menedżer.

Microsoft był szeroko krytykowany za pierwszy pokaz gier w maju, gdzie nie pokazano nic specjalnie interesującego. Na lipiec zaplanowano kolejną prezentację, gdzie mamy poznać detale na temat produkcji od wewnętrznych zespołów producenta, a więc zapewne także te startowe pozycje.

"Zespoły ciężko pracują, by się przygotować. Wzięliśmy sobie do serca opinie po ostatnim pokazie i sądzę, że widzowie będą zadowoleni z tego, co pokażemy. Ważną częścią będzie Halo Infinite, która to produkcja pozostaje dla nas oczywiście bardzo ważna" - dodał Spencer podczas konferencji.

Jeśli o różnicach sprzętowych mowa, to Xbox Series X zaoferuje więcej mocy w układzie graficznym, a także szybszy procesor. PlayStation 5 będzie miał przewagę pod względem przepustowości pamięci w napędzie SSD, ale to urządzenie Microsoftu zapewni większą pulę: 1 TB w porównaniu z 825 GB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy