System operacyjny Xbox Series będzie ważył 200 GB

​Zgodnie z udostępnioną informacją system operacyjny nowego Xboksa pochłonie z jego dysku 200 GB, co może być szczególnie uciążliwe dla osób, które kupią tańszego Xboksa Series S, wyposażonego jedynie w 512-gigabajtowy dysk i pozbawionego napędu optycznego.

Jedną z zalet Xbox Series X ma być dysk SSD, który zapewni szybsze wczytywanie i działanie gier. Konsola domyślnie otrzyma dysk o pojemności 1 TB, co wydaje się wystarczające, aczkolwiek mimo tego nie brak obaw ze strony graczy stawiających na cyfrowe wersje gier, że w pewnym momencie ta pojemność może być za mała, ponieważ oczekuje się, że tytuły zmierzające na nową generację będą zajmować więcej miejsca niż aktualne pozycje. Oliwy do ognia dolewa fakt, że swoją pulę z dostępnej pojemności zabierze również system operacyjny nowego Xboksa.

Reklama

Jak ujawnił serwis IGN, system, w tym związane z nim pliki, które są niezbędne do działania urządzenia, pochłoną łącznie 200 GB na start, a do tego później dojdą jeszcze aktualizacje systemowe. Praktycznie do naszej dyspozycji zostaje więc nie 1 TB, a 802 GB przestrzeni użytkowej. Oczywiście wyjściem z sytuacji ma okazać się dodatkowa 1 TB pamięć, aczkolwiek jej wartość jest zawrotna i wynosi niemal tyle, co nowa konsola, a dokładniej 1059 złotych, więc liczba osób, która zdecyduje się na takowe rozwiązanie będzie najpewniej mała.

Problem najbardziej dotknie jednak nabywców tańszego Xbox Series S, który w ramach cięć kosztów wyposażono jedynie w dysk o pojemności 512 GB. Tutaj warto wspomnieć, że Xbox Series S nie posiada napędu optycznego, co może tylko wszystko utrudnić. Liczymy na to, że gry na nowej generacji sprzęt nie będą "ważyły" tyle, co będą kosztowa, żeby nie zapełniły dysków zbyt szybko.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy