SteelSeries Rival 700 - mysz z kilkoma unikalnymi funkcjami

SteelSeries Rival 700 nie jest zwykłą myszą przeznaczoną przede wszystkim dla graczy. Dlaczego?

Na rynku peryferiów komputerowych można znaleźć całe mnóstwo dobrych, bardzo dobrych i świetnych myszy, ale nietuzinkowe modele można policzyć na palcach jednej, może dwóch rąk. Jednym z nich jest z pewnością SteelSeries Rival 700, który poza wzorowymi parametrami oferuje także nowatorskie rozwiązania.

Tym, co najbardziej i już w pierwszej chwili rzuca się w oczy, jest wyświetlacz OLED umiejscowiony z boku urządzenia. Możemy na nim wyświetlać informacje o wybranym profilu, statystyki czy własne logo, a nawet animacje. Nie jest to zatem zwykły "bajer", ale całkiem pożyteczny element.

To nie jedyna nowinka technologiczna, wprowadzona przez SteelSeries w modelu Rival 700. Kolejną jest system drgań, który służy do powiadamiania gracza o wydarzeniach w grze. Mysz może poinformować nas na przykład o tym, że któraś z umiejętności się odnowiła. Jednocześnie drgania są na tyle subtelne, że nie przeszkadzają w precyzyjnym celowaniu. To kolejny ciekawy pomysł - nie tylko fajnie brzmiący, ale także praktyczny podczas samej rozgrywki.

Tyle jeśli chodzi o nowinki. Przejdźmy teraz do parametrów urządzenia. Rival 700 została wyposażona w sensor optyczny z czasem reakcji na poziomie 1 milisekundy, prędkości 300 cali na sekundę, przyspieszeniu 50 G oraz maksymalnej rozdzielczości na poziomie 16 000 DPI. Ponadto posiada on zerową akcelerację sprzętową. W praktyce to wszystko wystarczy, aby zapewnić sterowanie na najwyższym poziomie. Rival 700 to najwyższa półka w kategorii "myszki dla graczy".

To także zasługa świetnego designu. Rival 700 ma nie tylko elegancki, ale również bardzo ergonomiczny kształt, zapewniający stabilny i jednocześnie komfortowy chwyt. Mysz została wykonana z przyjemnych w dotyku materiałów. Jest także podświetlana, a tryb i kolor podświetlenia możemy dostosować do swoich upodobań. Podobnie jak działanie aż siedmiu programowalnych przycisków. Ponadto gracz ma możliwość wymiany górnej pokrywy myszy, sensora na laserowy oraz przewodu (gumowy albo pleciony).


Rival 700 kosztuje około 400 złotych - to niemało, ale jeśli spędzamy długie godziny z myszą w dłoni, to zdecydowanie jest inwestycja warta rozważenia. Produkt SteelSeries to najwyższa jakość - zarówno jeśli chodzi o design, wykonanie oraz działanie w "warunkach bojowych". Zdecydowanie polecamy wszystkim wymagającym graczom. Tym mniej wymagającym zresztą także.