Reklama

SteelSeries Arctis Pro + GameDAC - test słuchawek

​Czas na prawdziwy przebój wśród gamingowych słuchawek. SteelSeries Arctis Pro to headset z absolutnie najwyższej półki.

Znany producent sprzętu gamingowego zdecydował się na wypuszczenie swojego nowego, flagowego produktu w trzech wersjach. Słuchawki Arctis Pro to po prostu bardzo dobrej klasy słuchawki. Arctis Pro Wireless to wariant bezprzewodowy, wyposażony w bezstratny system audio Hi-Fi. Natomiast trzeci wariant, który my mieliśmy okazję przetestować - Arctis Pro + GameDAC (DAC - Digital Audio Converter) - to pierwszy na świecie gamingowy zestaw audio opatrzony certyfikatem Hi-Res. Co to oznacza w praktyce?

Wszystkie słuchawki z linii Arctis Pro zostały wyposażone w wysokiej klasy przetworniki z neodymowymi magnesami. Generują one dźwięk Hi-Res do 40 000 Hz (przeważnie w słuchawkach spotyka się wartość na poziomie do 22 000 Hz). Zakres wynosi w ich przypadku 121 dB, a współczynnik zawartości harmonicznych + szumu aż -95 dB. To pokazuje, że nie mamy do czynienia ze zwykłymi słuchawkami gamingowymi. Arctis Pro to produkt, który jedną nogą stoi w świecie graczy, a drugą w świecie audiofili.

Reklama

Jednak Arctis Pro + GameDAC oferuje jeszcze więcej niż pozostałe produkty z tej linii. Jak wspomnieliśmy, jest to pierwszy na świecie system audio dla graczy z certyfikatem Hi-Res. Generuje on dźwięk Hi-Fi 96 kHz/24 bit bez potrzeby down-samplingu. GameDAC (cyfrowy konwerter audio) oraz wzmacniacz działają na bazie chipu ESS Sabre 9018, który powinni znać wszyscy zorientowani w tematyce high-endowych słuchawek.

No, ale dość teorii. Pomówmy o wrażeniach z korzystania z Arctis Pro + GameDAC. Musimy przyznać (i nie będzie w tym ani odrobiny przesady), że dzięki tym słuchawkom dobiliśmy chyba do granicy jakości, którą jesteśmy w stanie poczuć. Nawet, jeśli otrzymamy kiedyś do testów słuchawki o jeszcze lepszych parametrach, prawdopodobnie już nie będziemy w stanie tego wychwycić w praktyce. Przetestowaliśmy Arctis Pro + GameDAC w kilku różnych gatunkach gier (zarówno w strzelankach, RPG-ach czy w horrorze) i za każdym razem byliśmy zachwyceni każdym aspektem: czystością dźwięku, jego głębią, precyzją, nieprzesadzonym basem...

Gdyby ktoś chciał dostosować ręcznie ustawienia słuchawek, może to zrobić, korzystając z wyświetlacza OLED, o który wzbogacono GameDAC. Za jego pomocą można zmodyfikować korektor graficzny, włączyć dźwięk przestrzenny, zmienić balans funkcji ChatMix (głośność dźwięku z gry i czatu głosowego), a także zmienić kolor podświetlenia headsetu. Te wszystkie możliwości czekają na użytkowników PlayStation 4, natomiast posiadacze pecetów mogą dokonać wszelkich zmian za pomocą oprogramowania SteelSeries Engine.

Na koniec - design. SteelSeries, tworząc Arctis Pro, wykorzystało ten sam projekt, co w przypadku serii Arctis (swoją drogą, bardzo atrakcyjny i nowoczesny), ale wykorzystało znacznie lepszej jakości materiały. Rzeczywiście, headset znakomicie leży na głowie, nie uwiera nawet po dłuższym użytkowaniu, jest przyjemny w dotyku, a do tego sprawia wrażenie niezwykle solidnego.

Już na samym wstępie napisaliśmy, że Arctis Pro to najwyższa półka wśród słuchawek gamingowych. Za tak wysoką jakość trzeba zapłacić, ale nie żałowalibyśmy ani grosza wydanego na ten zestaw. Jeśli chcielibyście stać się jego posiadaczami, przedstawiamy na koniec cennik (są to sugerowane ceny producenta):

  • Arctis Pro - 799 zł
  • Arctis Pro + GameDAC - 1099 zł
  • Arctis Pro Wireless - 1399 zł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje