Reklama

Sprzedaż kart graficznych wyraźnie spada

​Niejednokrotnie już informowaliśmy o pogarszającej się sytuacji na rynku komputerów PC. Z każdym kwartałem sprzedaż tych urządzeń spada, co podyktowane jest w dużej mierze rosnącym zainteresowaniem gadżetami mobilnymi.

Okazuje się, że nie lepiej radzą sobie producenci poszczególnych części. Najnowszy raport wskazuje, że rynek kart graficznych również przeżywa kryzys.

Jak poinformował serwis Digitimes, według ostatnich badań tylko w drugim kwartale bieżącego roku sprzedaż kart graficznych na całym świecie zmalała w granicach 30-40%.

Jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy wskazano nadchodzący "sezon ogórkowy", co wiąże się z dużą liczbą kart graficznych zalegających na półkach sklepowych. Oznacza to wstrzymywanie obrotu nowych urządzeń, a tym samym brak znaczących obniżek. Co ciekawe, badania wskazały również na mniejsze zapotrzebowanie na GPU używane do kopania kryptowaluty (BitCoin).

Reklama

Sytuacja jest na tyle poważna, że liczący się partnerzy OEM zwrócili się z prośbą do AMD i NVIDII, aby pomogli w zwiększeniu obrotu poprzez obniżenie cen kart graficznych. Niewykluczone zatem, że już wkrótce sytuacja się poprawi - o ile niższe ceny faktycznie zostaną zaakceptowane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy