Reklama

Sprzedano już ponad 90 milionów PS4

​Sony Interactive Entertainment pochwaliło się, że na całym świecie sprzedano już ponad 91,6 miliona konsol PlayStation 4, od czasu debiutu ponad pięć lat temu. Mowa o okresie do końca grudnia ubiegłego roku, a więc z uwzględnieniem kluczowego okresu świątecznego, lecz bez stycznia.

Co ważne, mowa o sprzedaży już do klienta końcowego, a nie - jak to często podawane - o sprzedaży do sklepów, gdzie urządzenia mogą spędzić na półkach jeszcze wiele miesięcy, zanim zostaną kupione przez docelowych użytkowników. Nie podano podziału na standardowe modele oraz wersję PS4 Pro.

Japońska korporacja pochwaliła się także rezultatem w kluczowym okresie świątecznym, a więc od 19 listopada do 31 grudnia ubiegłego roku. Te tygodni pozwoliło sprzedać - ponownie, do klienta końcowego - aż 5,6 miliona PlayStation 4. Sony może więc mówić o bardzo udanych świętach.

Reklama

Podano także kilka inny statystyk. Po pierwsze, we wspomnianym okresie świątecznym na całym świecie sprzedano ponad 50,7 miliona gier, jeśli podliczyć wersje pudełkowe oraz dystrybucję cyfrową. Łącznie od 2013 roku daje to już około 876 milionów produkcji kupionych przez graczy.

Jest też ciekawostka na temat Spider-Man, wydanego we wrześniu ubiegłego roku. Ten tytuł osiągnął bowiem nakład 9 milionów egzemplarzy, a mówimy tu wyłącznie o okresie do 25 listopada, a więc bez uwzględnienie kluczowego, świątecznego grudniu. Człowiek Pająk radzi sobie świetnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy