Sony zaprezentuje dzisiaj PlayStation 5

​Wygląda na to, że Sony w końcu przerwie milczenie i ujawni dzisiaj więcej szczegółów na temat konsoli PlayStation 5. Microsoft był pierwszy z Xbox Series X i wielu obserwatorów zastanawiało się, kiedy japońska korporacja może odpowiedzieć. Jak widać, będą to zaledwie dwa dni przerwy.

Wczoraj wieczorem na Twitterze ogłoszono bowiem, że dzisiaj o godzinie 17 polskiego czasu na oficjalnym blogu PlayStation odbędzie się transmisja na żywo, w czasie której Mark Cerny - architekt systemu - ujawni "głębokie spojrzenie" na architekturę urządzenia oraz "przyszłość grania".

Nie wiemy oczywiście, co dokładnie zamierza pokazać Sony, lecz nieoficjalnie mówi się, że otrzymamy dawkę informacji, które planowano pierwotnie pokazać na targach GDC. Te trwałyby właśnie w okresie od 16 do 20 marca, gdyby oczywiście nie zostały wcześniej anulowane z powodu wirusa.

Reklama

To wydaje się sugerować, że PlayStation podążą wyznaczoną wcześniej ścieżką marketingowa, nawet jeśli musi radzić sobie inaczej. Transmisja na żywo z udziałem Cerny’ego wydaje się jednak być całkiem dobrym pomysłem, nie różniąc się zbytnio od transmitowanych na żywo konferencji E3.

PlayStation 5 ma - nieoficjalnie - dostać 36 jednostek obliczeniowych z taktowaniem 2000 MHz, a do tego pamięć GDDR6 z przepustowością danych na poziomie 448 GB na sekundę, a być może 512 GB/s. Nie znamy jednak szczegółów na temat jakże istotnej sfery CPU.

Są to liczby dużo większe niż obecna generacja. Dość powiedzieć, że taktowanie rdzenia graficznego PlayStation 4 Pro to 911 MHz, więc PS5 ponad dwukrotnie zdubluje tę wartość. Podobnie jest z pamięcią. Ciekawe jest także właśnie w przypadku kompatybilności wstecznej. Nowe urządzenie Sony ma bowiem dwa specjalne tryby działania dla starszych gier. Standardowe działanie układu graficznego określane jest jako "Gen"". Jeśli jednak włączymy produkcję z PS4 Pro, otrzymamy "Gen1", a dla zwykłego PlayStation 4 uruchomi się "Gen0".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy