Reklama

Sony wykończyło firmę sprzedającą wymienne panele do PS5

​W piątek informowaliśmy, że sklep PlateStation5.com został zmuszony do zmiany nazwy i domeny na CustomizeMyPlates.com. To jednak nie był koniec problemów dla firmy, która już teraz zaczęła oferować wymienne panele boczne dla konsoli PlayStation 5. Sony pomysł bardzo się nie spodobał.

Pisaliśmy wtedy optymistycznie, że brytyjska firma nie będzie miała większych powodów do narzekania. Jak bowiem dodano, od czasu pojawienia się historii w mediach dwa tygodnie temu zdołano wyprzedać wszystkie wersje kolorystyczne, w obu opcjach (z oraz bez napędu optycznego).

Teraz czas na gorsze wieści. CustomizeMyPlates.com poinformowało, że jest zmuszone anulować wszystkie zamówienia i zwrócić pieniądze kupującym. Jak można się domyślać, przyczyną są dalsze groźby prawne ze strony Sony, które - najpewniej - nie chce konkurencji w temacie osłon na PS5.

Reklama

Firma zapewnia, że w przyszłości będzie mądrzejsza w temacie własności intelektualnej, a teraz zajmie się legalnymi dodatkami kosmetycznymi dla konsol oraz innych produktów. Tymczasem chyba nie ma już żadnych wątpliwości na temat tego, czy Sony zamierza samo sprzedawać takie panele...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy