Sony ujawniło mini-konsolę PlayStation Classic

PlayStation /materiały prasowe

​Sony dość niespodziewanie ujawniło, że jeszcze w grudniu tego roku do sklepów na całym świecie trafi mini-konsola PlayStation Classic. Urządzenie wyglądem przypomina pierwsze PlayStation, w miniaturowej wersji. Do tego dwa klasyczne pady oraz dwadzieścia wbudowanych gier z epoki.

Premiera 3 grudnia, w sam raz na świąteczny prezent dla nieco bardziej doświadczonego gracza. Data nie jest przypadkowa: 3 grudnia 1994 roku PSX debiutowało w Japonii. Pewnym problemem może być dość wygórowana sugerowana cena detaliczna, ustalona w naszej części świata na całkiem imponujące 100 euro, czyli niecałe 430 zł, licząc po dzisiejszym kursie.

"Ponad 25 la temu na rynku pojawiło się oryginalne PlayStation. Stworzone przez Sony Computer Entertainment, stało się pierwszą domową konsolą w historii ze sprzedażą przekraczającą sto milionów egzemplarzy, po raz pierwszy oferując konsumentom renderowaną w czasie rzeczywistym grafikę w trzech wymiarach" - czytamy w zapowiedzi.

Reklama

Właśnie te sprzęt powraca teraz w miniaturowej wersji. Nie znamy jeszcze pełnej listy wbudowanych gier, lecz na pewno nie zabraknie popularnych klasyków. Ujawnione już pozycje to Final Fantasy VII, Jumping Flash, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 oraz Wild Arms.

Sprzęt jest o około 45 procent mniejszy od prawdziwego "szaraka", z obudową zręcznie emulującą wszystkie klasyczne elementy: centralny napęd, okrągłe przyciski po bokach, a nawet charakterystyczne, szerokie złącza z przodu, służące do podłączania padów.

W zestawie znajdzie się także kabel HDMI do podłączenia sprzętu do telewizora, a także dwa pady w klasycznym, szarym kolorze, pozwalające od razu przystąpić do lokalnych rozgrywek wieloosobowych.

Takie miniaturowe konsole, stanowiące powrót do klasyków w przeszłości, są ostatnio bardzo modne. Trend zapoczątkowało Nintendo, za pośrednictwem NES Classic Edition w 2016. Ten sprzęt cieszył się - i nadal cieszy się - tak ogromnym zainteresowaniem, że producent miał spore problemy z dostarczeniem na rynek odpowiedniej liczby egzemplarzy.

Następne było Super NES Classic Edition rok później, także bardzo popularne. To sprawiło, że na podobne urządzenia zdecydowały się inne firmy, szykując NEOGEO mini, Sega Genesis Flashback czy też Atari VCS.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy