Reklama

Sony sprzedało 100 milionów PS4

​Było to raczej nieuniknione, lecz Sony pobiło istotną barierę psychologiczną i pochwaliło się sprzedaniem 100 mln egzemplarzy PlayStation 4 w obu wersjach. Dobre wieści przekazano w najnowszym raporcie, z podsumowaniem okresu od początku kwietnia do końca czerwca.

To trzecia konsola Sony, która dociera do takiego pułapu, po pierwszym PlayStation oraz PlayStation 2, które pozostaje absolutnym liderem, z ponad 150 milionami konsol na całym świecie. Warto jednak dodać, że PS4 osiągnęło poziom 100 mln najszybciej w historii japońskiej korporacji.

Nie zmienia to jednak faktu, że gracze przygotowują się już na nadejście kolejnej generacji sprzętu, więcej zainteresowanie obecnymi modelami spada. W opisywanym okresie od początku kwietnia do końca czerwca sprzedano bowiem 3,2 miliona urządzeń PlayStation 4 w obu wersjach.

Reklama

Japońska korporacja dodała także w raporcie, że po raz pierwszy w historii użytkownicy kupują więcej pozycji w dystrybucji cyfrowej niż w pudełkach, ale to może także być właśnie pokłosiem schyłku generacji, kiedy to na rynku ukazuje się coraz mniej pozycji w wydaniach fizycznych.

Żeby nie było zbyt różowo, Sony oczekuje, że zainteresowanie PS4 będzie najpewniej spadało szybciej, niż pierwotnie oczekiwano. To nie powinno jednak być zbyt dużym zaskoczeniem, skoro już w przyszłym roku na rynek ma podobno trafić kolejne urządzenie, zapewne pod nazwą PS5.

Z innych wieści na temat ogólnej korporacji: dział telefonów komórkowych radzi sobie coraz gorzej, z 15-procentowym spadkiem sprzedaży. To tylko podkreślenie trendu, który trwa już od dłuższego czasu.

Nadal bardzo dobrze radzi sobie za to dział produkujący czujniki i kamery dla innych smartfonów. Pierwsze zyski od pięciu lat zanotowała także wytwórnia Sony Pictures, dzięki udanym premierom "Men In Black: International" oraz "Spider-Man: Daleko od domu".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje