Reklama

Sony przygotowało nową wersję PlayStation 5

​Chociaż w sklepach wciąż trudno znaleźć pierwszą wersję konsoli nowej generacji Japończyków, to podobno producent przygotował już nową.

W wielu japońskich sklepach zadebiutował właśnie nowy model PlayStation 5, kryjący się za nazwą, CFI-1100B01, którego dostawy mają zacząć się wraz z końcem miesiąca. I chociaż normalnie nie byłoby w tym nic dziwnego, bo zarówno Sony, jak i Microsoft, praktycznie zawsze poprawiają coś w trakcie generacji, to tym razem wygląda to nieco inaczej. Po pierwsze, od premiery PS5 nie minął jeszcze nawet rok, a co więcej wielu graczy wciąż ma problem z nabyciem sprzętu, bo pojawiające się w sklepach egzemplarzy szybko znikają i są później sprzedawana za krocie z drugiej ręki.

Reklama

Jak możemy się jednak dowiedzieć, nowa wersja ma być 300 gramów lżejsza niż bazowy model, a na jej podstawie znajdziemy beznarzędziową śrubę ułatwiającą przykręcenie podstawy. Ta pierwsza informacja jest bardzo ciekawa, szczególnie że nie mamy pojęcia, jakie konkretnie zmiany poczyniono, żeby odchudzić konsolę i wiemy jedynie, że chodzi o rurkę cieplną i wentylator - mamy nadzieję, że te nie wpłyną negatywnie na pracę urządzenia. Bo nie da się ukryć, że to i tak jest duże i ciężkie, więc te 300 gramów nie robi większej różnicy.

Co jednak ciekawe, na ten moment wiele wskazuje, że takiej kosmetyki doczekał się jedynie wariant bez fizycznego napędu, czyli PlayStation 5 Digital Edition. Dlaczego? Nie mamy pojęcia i być może dowiemy się więcej, kiedy nowa wersja będzie dostępna również w naszym kraju, chociaż jej odróżnienie od oryginału może nie być takie łatwe, bo w środku czeka podobno to samo CPU, GPU, pamięć RAM i dysk SSD (8-rdzeniowy procesor Zen 2 o taktowaniu do 3,5 GHz, grafika RDNA 2 z 32 jednostkami obliczeniowymi o taktowaniu do 2,23 GHz, 16 GB pamięci GDDR6 i 512 MB pamięci RAM DDR4 oraz dysk SSD NVMe o pojemności 825 GB).

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy