Reklama

Sony podobno pracuje nad ulepszoną wersją PS5. Znamy pierwsze szczegóły

​Wielu graczy wciąż próbuje kupić PlayStation 5 w normalnej cenie, tymczasem już docierają do nas pierwsze przecieki na temat domniemanej ulepszonej wersji next-gena Sony. Te zapowiadają się bardzo interesująco, ale radzimy podchodzić do nich z dystansem.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że dostawcy Sony zaczną produkować komponenty do przeprojektowanego PlayStation 5 między drugim a trzecim kwartałem 2022 roku. Jednym z tych dostawców jest firma TSMC, która będzie odpowiedzialna za produkcję 6-nanometrowego chipu AMD, napędzającego nową wersję PS5.

Nie da się ukryć, że PS5 okazało się wielkim sukcesem dla Sony. Pomimo problemów z podażą, sprzedano już ponad 7,8 mln konsol, co oznacza, że nowe PlayStation osiągnęło lepszy wynik niż PS4 w tym samym okresie. Ponieważ popyt na konsole PS5 osiąga rekordowy poziom, Sony szuka obecnie rozwiązań, które pomogą zwiększyć podaż. Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, powiedział publicznie, że firma zwiększa produkcję PS5, aby zaspokoić popyt, co powinno wkrótce poprawić dostępność sprzętu w sklepach.

Reklama

Inne rozwiązania przedstawione przez wiceprezesa Sony Hiroki Totoki obejmowały znalezienie dodatkowego źródła zaopatrzenia lub zmianę konstrukcji PS5. Chociaż wciąż nie słyszeliśmy o rozszerzeniu sieci dostaw przez Sony, nowy raport twierdzi, że Sony rzeczywiście planuje wypuścić przeprojektowaną konsolę PlayStation 5 z nowymi komponentami. 

Przeprojektowana konsola może zawierać zaprojektowany przez AMD, niestandardowy układ oparty na 6 nm litografii TSMC. Rozważano również 5 nm chip, ale ta opcja podobno okazała się zbyt kosztowna. Produkcja nowych chipów do PS5 rozpocząć ma się w II-III kwartale 2022 roku. Nie ma jeszcze żadnych informacji o zmianach w wyglądzie konsoli.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje