Reklama

Sony mogło stworzyć mniejsze PS5, ale wpłynęłoby to na cenę konsoli

​Sony miało okazję stworzyć kompaktowe PS5, aczkolwiek na przeszkodzie stanęłyby większe koszta produkcji, które przełożyłyby się na oficjalną cenę urządzenia.

Wygląd PlayStation 5 wzbudził niemałe kontrowersje, stając się "bohaterem" licznych memów, a jakby tego było mało - niektórzy twierdzą, że konsola jest zbyt duża. Do sprawy odniósł się Otori Yasuhiro inżynier japońskiego producenta, który w rozmowie z serwisem Nikkei's Xtech przyznał, że swój rozmiar "piątka" zawdzięcza sporemu wentylatorowi.

Firma miała wprawdzie szansę stworzenia mniejszego sprzętu, ale kosztem systemu chłodzenia, co zapewne doprowadziłoby do tego, że całość grzałaby się ponad normę. Według Yasuhiro taka decyzja oznaczałaby wzrost kosztów produkcji, zaś na to Japończycy nie mogli sobie pozwolić. W takiej sytuacji cena PS5 w sklepach również uległaby zwiększeniu.

Reklama

Jeżeli konsola byłaby mniejsza wówczas wewnątrz po dwóch stronach umieszczono by nie jeden, lecz dwa wentylatory. Ponadto sama kontrola funkcjonalności takiego rozwiązania jest trudniejsza niż w przypadku jednego wentylatora. PlayStation 5 posiada 104 mm szerokości, 390 mm wysokości i 260 głębokości. Konsola zadebiutuje w sklepach 19 listopada. Warto przypomnieć, że do kwestii chłodzenia odniosły się osoby mające okazję testować konkurencyjną propozycję w postaci Xbox Series X.

Część użytkowników przyznała, że urządzenie Microsoftu grzeje się ponad normę i mogłoby dobrze zastąpić domowy kominek. Jednak rzecznik giganta z Redmond po konsultacji z zespołem inżynierskim zaprzeczył, jakoby sprzęt generował tyle ciepła i jeśli chodzi o konkrety, to nie przekracza on poziomów wyznaczonych przez Xbox One X.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy