Reklama

Sony krytykowane za zmiany w rozmowach głosowych na PS4

​Sony wywołało ostatnio sporo zamieszania wśród użytkowników PlayStation 4, za pośrednictwem aktualizacji 8.00. Pogłoski o rzekomym nagrywaniu komunikatów głosowych szybko rozwiano, ale te zastąpiła teraz ogólna krytyka nowego rozwiązania, łączącego aplikację Grup z Wiadomościami.

Od czasu łatki, czaty głosowe muszą być tworzone w ramach stałej grupy w aplikacji Wiadomości. To doprowadziło do sporej fali krytyki. Gracze narzekają, że proces jest teraz niepotrzebnie skomplikowany i uniemożliwia szybkie opuszczanie i dołączenia do rozmów w grupach znajomych.

W popularnym serwisie społecznościowym Reddit, w sekcji poświęconej PS4, narzekania na zmiany są drugim najpopularniejszym tematem (zaraz z rzekomym nagrywaniem rozmów głosowych). Zmiany wprowadzono w związku z przejściem na zaktualizowany interfejs nowego PlayStation 5.

Reklama

Sid Shuman z Sony wyjaśniał, że celem było sprawienie, by aplikacja Grup służyła do czegoś więcej niż tylko rozmów głosowych, oferując wszystko na raz: właśnie także wiadomości tekstowe i głosowe, dzielenie się multimediami zarejestrowanymi w grach i samym grupowaniem do wspólnej zabawy.

Teraz jednak PlayStation zapowiedziało na Twitterze, że "przygląda się opiniom na temat ostatnich zmian w aplikacji Grup na PS4". "Dziękujemy za podzielenie się opinią. Będziemy was informować" - dodano. To nic konkretnego, ale może sugerować dalsze zmiany w podejściu do komunikacji.

To już trzeci raz, gdy Sony musiało prostować na Twitterze kwestie związane z wyjątkowo pechową aktualizacją 8.00. W piątek przeproszono za zamieszanie związane z opcją na PS5, pozwalającą nagrywać rozmowy głosowe i dodawać je do raportów na temat toksycznych użytkowników.

Później na konsolach pojawiła się wiadomość, że rozmowy mogą być nagrywane, co skłoniło PlayStation do napisania specjalnego artykułu na oficjalnym blogu, gdzie wyjaśniono, że to nie Sony będzie nagrywać graczy, lecz ci mogą samodzielnie nagrywać innych użytkowników - jeśli zechcą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy