Reklama

Sharp szykuje odpowiedź na Nintendo Switch Lite?

​Czyżby rynek konsol przenośny przeżywał swoją drugą młodość? Na to wygląda, bo z najnowszych przecieków wynika, że swoje trzy grosze dorzuci tu również Sharp.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby Nintendo Lite trafiło na rynek wyposażone w poprawione wyświetlacze, a konkretniej IGZO od Sharpa, które miały być bardziej wytrzymałe, mieć wyższą rozdzielczość i mniej drenować baterię urządzenia. Nie byłoby to nic dziwnego, bo Big N już wcześniej współpracowało ze swoją rodzimą firmą, ale ostatecznie tak się jednak nie stało. Dziś docierają do nas za to kolejne ciekawe wieści, które mogą wnieść do sprawy nieco wyjaśnień, a mianowicie okazuje się, że Sharp może dostarczyć na rynek konkurencję dla Switcha.

Reklama

W sieci pojawił się bowiem patent złożony w japońskim urzędzie patentowym, na którym widzimy urządzenie przypominające tablet, będące niemal w całości wyświetlaczem. Do kompletu dostajemy też interfejs do kontrolowania grania, swoistego pada, który jest przyczepiany magnetycznie. Obie części mogą pracować niezależnie od siebie i na wnioskach patentowych możemy dostrzec tak naprawdę dwa różne pomysły Sharpa na ich zastosowanie - jedno z prostymi krawędziami, a drugie z zaokrąglonymi, które wydaje się trudniejsze w realizacji i nieco mniej praktyczne.

Na grafikach trudno dostrzec jakikolwiek slot na kartridże, więc najpewniej mówimy o urządzeniu z jakąś usługą abonamentową do pobierania gier prosto do pamięci lub streamowania z takich serwisów jak Google Stadia, niewykluczony jest również system operacyjny Android, bo Sharp ma doświadczenie w produkcji sprzętów z tym OS albo konsola działająca. Oczywiście należy też brać pod uwagę fakt, że urządzenie może w ogóle nie trafić na rynek, bo tak dzieje się z całym mnóstwem wniosków patentowych, które często są tylko pokazem obecnych możliwości koncernów.

Nie da się jednak ukryć, że miło byłoby mieć większy wybór konsol przenośnych, bo choć dziś często zastępujemy je smartfonami, to ich słabe baterie nie pozwalają na zbyt dużo zabawy poza domem. A czy Sharp ma w ogóle szansę konkurować z Big N? Wydaje się, że w najbliższym czasie nie jest w stanie zagrozić pozycji konsoli Switch Lite, szczególnie biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie Nintendo w tej branży, ale jeśli koncern będzie wystarczająco zdeterminowany, to pewnego dnia sytuacja może się zmienić.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy