Reklama

Samsung zaprezentował nowe monitory z serii Odyssey dla graczy

​Odyssey Neo G8 oferuje częstotliwość odświeżania 240 Hz, dzięki technologii Quantum Mini LED.

Samsung wprowadził nowe egzemplarze na rok 2022 o kodowych nazwach G85NB, G75NB i G40B, rozszerzając linię Odyssey, która oferuje jedne z najbardziej profesjonalnych doświadczeń w grach. Model G85NB - pierwszy na świecie monitor gamingowy 240 Hz 4K - jest dostępny w formacie 32-calowym, oferującym bardzo dobrą jakość obrazu, szybki czas reakcji i świetną wydajność.

Odyssey Neo G8 (G85NB) - niezrównana prędkość i rozdzielczość

Nowy 32-calowy Odyssey Neo G8 to pierwszy na świecie monitor łączący zakrzywioną matrycę 1000R VA o rozdzielczości 4K (3840 x 2160), wyposażoną w Quantum Matrix Technology, z częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz oraz czasem reakcji 1 ms (GtG). Rozdzielczość 4K jest też wspierana przez paletę barw do 95% DCI-P3. Design Neo G8 został zainspirowany ikonicznym stylem Odyssey Neo G9, zapewniającym atrakcyjny wygląd połączony z wydajnością podczas gry.

Reklama

W połączeniu z AMD FreeSync Premium Pro, szybkość odświeżania monitora 4K 240 Hz oraz czas reakcji wynoszący 1 ms, umożliwiają graczom uzyskanie dokładności jak w świecie rzeczywistym w celu zmaksymalizowania ich potencjału i konkurowania na najwyższym poziomie w grach. Neo G8 wykorzystuje również technologię Quantum Mini LED, umożliwiającą bardzo szczegółową i precyzyjną kontrolę nad gęsto upakowanymi diodami LED, co pozwala graczom zobaczyć zarówno ciemne, jak i jasno oświetlone sceny w taki sposób, w jaki były one zamierzone. Dodatkowo Quantum HDR 2000, dysponujący szczytową jasnością 2000 nitów oraz statycznym współczynnikiem kontrastu milion do jednego, wydobywa najsubtelniejsze szczegóły, by zapewnić możliwie największą immersję.

Podświetlenie CoreSync umieszczone z tyłu monitora automatycznie wykrywa kolory na ekranie i odtwarza je w rzeczywistości, by zapewnić jeszcze bardziej wciągające doświadczenie.

Odyssey Neo G8 został też skonstruowany tak, by zapewniać szeroki wachlarz innowacyjnych funkcji poprawiających doświadczenia gamingowe. Monitor jest wyposażony w nową technologię wyświetlania o nazwie Matte Display, zapewniającą ochronę antyrefleksyjną i antyodblaskową, minimalizującą elementy rozpraszające i pomagające użytkownikowi skupić się na wyświetlanych treściach.

Ponadto monitor jest wyposażony w podstawkę z regulacją wysokości (HAS), a także możliwość regulacji obrotu i nachylenia w celu zapewnienia ergonomii oraz mocowanie zgodne ze standardami Video Electronics Standards Association (VESA). Dzięki elastyczności Neo G8 użytkownik może konfigurować swoją przestrzeń tak, by uzyskać maksymalny komfort i produktywność.

Model G85NB został niedawno doceniony za swoją innowacyjną technologię i został zwycięzcą w kategorii gamingowej Best of Innovation podczas CES 2022, a także uzyskał tytuł CES 2022 Innovation Award Honoree, również w kategorii gamingowej.

Odyssey Neo G7 (G75NB) - immersja dzięki technologii Mini-LED

Samsung rozszerza swoją linię monitorów gamingowych Odyssey o nowy model Odyssey Neo G7, 32-calowy monitor 4K (3.840 x 2.160) z zakrzywionym panelem 1000R VA, częstotliwością odświeżania 165 Hz oraz czasem reakcji 1 ms (GtG).

Wydajność jest zapewniana przez wiele spośród tych samych funkcji, którymi dysponuje także model Odyssey Neo G8, w tym AMD FreeSync Premium Pro, technologię Quantum Mini LED, a także Quantum HDR 2000 ze szczytową jasnością 2000 nitów oraz statycznym współczynnikiem kontrastu milion do jednego, co buduje immersję pozwalającą graczom zanurzyć się w wirtualny świat każdej, wybranej przez siebie, gry.

Wrażenie immersji dodatkowo pogłębia podświetlenie CoreSync z tyłu monitora, które ożywia wyświetlane treści dzięki jasnym i intensywnym kolorom, tworzącym jeszcze bardziej pamiętne doświadczenia.

Ergonomiczna podstawa w połączeniu z Auto Source Switch+ umożliwia dostosowanie monitora do użytkownika i eliminuje wszelkie tarcia, aby zagwarantować maksymalną wydajność, produktywność i komfort. Gracze mogą szybciej uzyskać dostęp do treści bez konieczności przełączania się pomiędzy różnymi wejściami. Wystarczy po prostu włączyć komputer, a monitor natychmiast rozpozna i przełączy się na właściwe wejścia.

Odyssey G4 (G40B) - futurystyczny design i niezbędne funkcje gamingowe

G40B to doskonała opcja dla graczy poszukujących monitora wyposażonego we wszystkie niezbędne funkcje gamingowe, opakowane w futurystyczny design. Dostępny w rozmiarach 25 i 27 cali monitor G4 o rozdzielczości Full HD (1.920 x 1.080) oferuje częstotliwość odświeżania 240 Hz, czas reakcji 1 ms (GtG), matrycę IPS z szerokim kątem widzenia oraz wsparcie HDR10, zapewniające doświadczenia płynące z gry na wysokim poziomie.

Monitor jest dodatkowo wzbogacony o funkcję AMD FreeSync Premium oraz kompatybilność z technologią G-SYNC, zapewniającą płynny przebieg gry. Użytkownicy mogą się też komfortowo zrelaksować dzięki ergonomicznym funkcjom takim jak HAS, obrót i pochylenie, które pozwalają znaleźć doskonałą pozycję do gry.

Monitory gamingowe Samsung Odyssey G85NB, G75NB i G40B będą wprowadzane na całym świecie przez cały czerwiec.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy