Samsung wyprodukuje procesory Intela

​Dużo mówi się ostatnio o tym, jak dużą presję na Intelu wywołały nowe procesory AMD. Trudno jednak wyrokować, jak przełoży się to na finansowe wyniki amerykańskiego giganta. Jedno jest bowiem pewne: Intel ma tak ogromną liczbę zamówień, że nie nadąża z produkowaniem CPU.

Dlatego też korporacja zdecydowała się skorzystać z pomocy... Samsunga, czyli bezpośredniego konkurenta na rynku układów scalonych. Obie firmy połączyły podobno siły i to Koreańczycy będą odpowiadali za produkcję części układów Intela, by nadgonić spore opóźnienia i zaległości.

Michelle Johnston Holthaus z Intela potwierdziła niedawno w liście otwartym do konsumentów, że jej firma ma problemy z realizacją zamówień. Już rok wcześniej o tym kłopocie wspominał także dyrektor generalny całej korporacji, Bob Swan. To rodzi bóle też u innych producentów, jak Dell i HP.

Reklama

Amerykańska korporacja już od jakiegoś czasu szukała chętnych na pomoc. Jak napisał teraz dobrze poinformowany serwis Pulse Korea, zwycięzcą przetargu jest właśnie Samsung. Ta firma ma ostatnio własne problemy, osłabiona skandalami korupcyjnymi oraz niskimi cenami NAND oraz DRAM.

To także drugi największy na świecie producent półprzewodników, właśnie za Intelem. Produkcja pamięci w 2019 roku generowała jednak głównie straty, więc menedżerowie uznali najwyraźniej, że trzeba szukać zysków, gdzie się tylko da, nawet jeśli oznacza to pomoc największej konkurencji.

Intel miał inne opcje, ponieważ na rynku są jeszcze także inni giganci, jak GlobalFoundries czy TSMC. Ta druga firma już teraz ma ręce pełne roboty, produkując 12-nanometrowe procesory dla Nvidii oraz 7-nanometrowe układy dla AMD, które to firmy nie posiadają własnych fabryk półprzewodników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy